1. Evdeki diğer çocukları ev dışında herhangi bir yere götürün ve birlikte vakit geçirin.

2. Arkadaşınıza yiyecek bir şeyler götürün. Yiyecekleri, yıkamak zorunda olduğu ve size geri vermek için endişe etmesine gerek olmayan kaplarla götürün. Kağıt tabak kullanarak yıkamak zorunda olduğu bulaşıkları en aza indirebilirsiniz.

3. Evi temizlemesi için birini tutun. Bu, bebeği olan arkadaşınız için en güzel hediyedir. Arkadaşınızın evini siz temizlemeyin, sizi kirli çamaşırlarını yıkarken izlemek onu rahatsız edebilir.

4. Arkadaşınız şekerleme yaparken bebeği kontrol edin. Böylece arkadaşınız dinlenirken bebek de gözünüzün önünde olacaktır.

5. Doğum sonrası depresyon belirtilerini tanıyın. Yeni annelerde doğum sonrası annelik hüznü sıklıkla görülse de ileriki zamanlarda bu durum, hızla postpartum depresyonuna dönüşebilir. Yeni anne kendine veya bebeğine bakmak istemediği takdirde, onun yanında olun, onu cesaretlendirin ve ailesini yardım için teşvik edin.

6. Anne ve bebeği temiz hava almaları için evin dışına çıkarın, birlikte yürüyüş yapın.

7. Kapılarına “Bebek uyuyor” yazısı asın. Bu, komşuların zile basmalarını, kapıyı çalmalarını ve bebeğin uyanmasını önleyecektir.

8. Her zaman yanınızda bebek bezi veya temizleme mendilleri getirin. Dürüst olmak gerekirse, artık çocuklarımızın daha fazla şirin kıyafete ihtiyacı yok. Arkadaşınızın işini kolaylaştıracak her şey onun için en güzel hediye olacaktır.