Ekolojik Yaşam Destekçileri, 21 Şubat Salı günü Buğday Derneği’nin 10. yılını kutlamak için Babylon’da bir araya gelecek.

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin Tohum Takas Ağı Projesi’ni tanıtmayı ve atalık tohumların korunmasıbugdaydernegi için farkındalık yaratmayı amaçlayan “Yaşasın Tohumlar” temalı gece, derneğin yönetim kurulu başkanı Güneşin Aydemir ve beden perküsyoncusu Tugay Başar ile arkadaşlarının, Buğday hareketinin kurucusu Victor Ananias’a adadıkları “Bir Tohum Hikâyesi” konulu performansıyla başlayacak.

Gecede, geleceğin tohumlarını kutlamak üzere Yeni Türkü solisti Derya Köroğlu; adı Bulutsuzluk Özlemi ile özdeşleşen Nejat Yavaşoğulları; Richard Hamer, Adnan Karaduman ve Kaan Büyükdoğanay’ın Türk ezgileri içeren yeni caz projesi Aura; masalsı şarkılarıyla kadın ozan geleneğini sürdüren Jehan Barbur; Moğollar’ın efsane gitaristi Taner Öngür’ün yepyeni rock triosu Müselles; tulumdaki ustalığıyla büyüleyen Karadeniz’in genç yeteneği Volkan Arslan sahne alacak.

Ağaçlara ve tohumlara gönül vermiş oyuncu Alper Kul’un sunumuyla renklenecek gecede ekolojik yiyecek ve içecekler sunulacak.

Gecenin biletleri (30 TL) derneğin genel merkezi; Şişli, Kartal, Bakırköy ve Beylikdüzü’nde kurulan %100 Ekolojik Pazarlar; Babylon gişesi; Akatlar’daki Serente Organik, Beşiktaş’taki Kırkambar, Beyoğlu’ndaki Ambar, Merdiven Cafe, Galata Şifahanesi, AntiochieCihangir’deki Küçük Kurabiye Dükkanı, Balya Organik, Ecolife ve Kahve 6, Nişantaşı ve Kuruçeşme’deki Aşşk Cafeler’den alınabilir.

Bir diğer yol ise Buğday Derneği İktisadi İşletmesi’nin hesabına EFT/havale yapıp dekontunu Babylon’a giriş bileti olarak kullanmak… (BuğdayDerneği İktisadi İşletmesi-Garanti Bankası Karaköy Şubesi- 400 Şube Kodu- HesapNo:6295887- IBAN No:TR58 0006 2000 4000 0006 2958 87).