Bacaksız Sohbetleri’nin bu haftaki konuğu, sevgili Sevinç Erbulak ve dünyalar tatlısı kızı Kavin… Sevinç Erbulak benim Süper Baba dönemiyle tanıdığım ve yıllar sonra teknolojinin nimetlerinden faydalanarak sosyal medya aracılığıyla takip etmeye çalıştığım şahane, şapşahene kadın. Artık rahmetli Altan Erbulak’tan mı yoksa sevgili annesi Füsun Erbulak’tan mı geçmiş bilmem, ama müthiş bir enerji var Sevinç’te. Sanırım Kavin’e de bulaştırmışlar. Kuşaktan kuşağa içimizi ısıtıyor, yüzümüze kocaman umut dolu bir gülümseme yerleştiriyor bu aile. Söyleşi fikrine düşünmeden “evet” diyen sevgili Sevinç Erbulak ve canım Kavin’e sonsuz teşekkürler…

Hem, zaten bu söyleşiyi de ben yapmış sayılmam. Sadece aracı oldum diyelim. Sevinç sordu, Kavin yanıtladı. Buyurun…

Sevinç: Merhaba Kavin Hanım. Bayanlara yaş sorulmaz derler ama çok merak ettik kaç yaşınızda olduğunuzu öğrenebilir miyiz acaba?

Kavin: Hi, hi, hiii :))) 6 yaşındayım.

Annen ve babanla aran nasıl Kavin? Sence iyi anlaşabiliyor musunuz? Sence neleri yapmasalar daha iyi olur?

Annemle de babamla da aramız güzel, onlarla iyi anlaşabiliyorum… Hımmmmmm… ıııı, yapmasalar daha iyi olur dediğim bir şey yok.

Sizin evinizde günler nasıl geçiyor Kavin? Okula gidiyor musun? Ya da şöyle sorayım: Sen sabah uyandıktan sonra akşam olana kadar neler yapıyorsun? Bizimle paylaşır mısın?

Oooo çok güzel geçiyor. Okula da gidiyorum. Sonra resim yapıyorum, oyun oynuyorum, televizyon izliyorum, Yumak’la oynuyorum…

Sizin evde en çok kitabı kim okur Kavin? Ve senin en sevdiğin kitabın hangisi hatırlıyor musun kuzucuğum?

Bizim evimizde çok kitabımız var. En çok kitabı da annem okuyor. Ben de kitap okumayı seviyorum. En sevdiğim kitabımın adı Kırkayak.

Kavin, sizin ailede çok fazla tiyatrocu var. Peki ya senin tiyatroyla aran nasıl, tiyatro seyretmeyi mi yoksa annen gibi sahneye çıkıp oynamayı mı istersin?

Tiyatroyla aram çok iyidir. Hımmmm… Oynamayı tercih ederim. Ama aslında ikisini de seviyorum (İkisi de yazdın değil mi anne, diyor şu an) 🙂

Annenle, babanın, anneannenin, yani büyüklerin sevmediğin özellikleri var mı Kavin?

Yok.

Peki ya başkaları ne yaparsa seni çok kızdırır?

Yalan söylerse çok kızarım. Çooook.

Hayvanlarla aran nasıl Kavin? En sevdiğin hayvan hangisi?

Hayvanlarla da aram iyi. Hem bir kedim var. İsmi de Yumak. Ama bütün hayvanları çok seviyorum. Yaniii, cevabım “Hepsi”.

En sevdiğin renk ve sayı nedir?

Bordo ve bütün renkler! Hayır, sadece bütün renkler… (Anne bütün renkler yazdın değil mi, diyor şu an) 🙂 Uğurlu sayım 1… Ama bütün sayıları çok seviyorum.

En sevdiklerini sormuşken, en sevdiğin şarkıları da sorabilir miyim?

Kuğu Gölü Balesi’nin müziği, Uyuyan Güzel Balesi’nin müziği, Şebnem Ferah “Orman”, bir de “Donestas donestas yolanda”…:)

Çocuklar arkadaşları ve oyuncaklarıyla oyun oynayıp eğlenebiliyorlar, ama bizim gibi büyükler için durum biraz farklı. Kötü kalpli patronlarımız var ve iş yerlerimize oyuncak götürmemize izin vermiyorlar. Hep çalış, hep çalış da olmaz ki. Öyle değil mi ama? Peki bizler eğlenmek için ne yapabiliriz sence?

Hımmmm… Sohbet edebilirsiniz, başkaaaaa, bu kadar.

Sen sıkılınca canın en çok nereye gitmek ve ne yapmak ister Kavin?

Resim yapmak isterim ve kedimle oynamak isterim. Hem resim hem kedi yani…

Kavin’ciğim sence çocuklar en çok ne zamanlar mutlu / mutsuz olurlar?

Çocuklar aileleriyle birlikte olduklarında mutlu olurlar, ama ne zaman mutsuz olurlar onu düşünemedim şimdi.

Peki büyükler ne zaman mutlu olurlar sence?

Yine aynı şey…

Kavin sen büyüdüğün zaman bu yazıyı okuyabileceksin. Büyük Kavin’e buradan selam söylemek, bir şeyler hatırlatmak ister misin? Büyük Kavin, neleri yapmayı unutmasın mesela?

Canım kedim Yumak’la oynamayı unutmayayım anneee… :)))

Senin verdiğin bu güzel cevapları okuyan ağabeylere, ablalara söylemek istediğin bir şey var mı Kavin? Biz büyükler, senin kadar tatlı bütün küçük hanımlar ve beyler için güzel bir şeyler yapmak istiyoruz, ama ne yapalım bulamadık? Doğayı ve hayvanları korumakla başlasak olur mu, yoksa başka önerilerin var mı?

Yok, yok siz başlayın, başka önerim yok:)

Sevgili Sevinç Erbulak ve Kavin… Çok teşekkür ederiz.Ve evet, ağabeyler, ablalar duydunuz Kavin’i…Ben hayatımdaki pet şişeleri yok etmek ve bir daha kullanmamaya söz vererek başladım, hadi sıra sizde. 🙂