Borusan Contemporary’nin 5-12 yaş aralığındaki çocuklar için her hafta düzenlediği iki saatlik atölye çalışmaları devam ediyor.

Haziran ayında düzenlenecek atölyeler ve program ise şöyle:

14.06.2014

Boğazda Vapur Sefası (6 – 10 yaş arası)

30 dakika süren rehberli, sorgulamaya dayalı sergi gezisinden sonra atölye çalışmasına geçiliyor.

Necdet Kalay’ın yağlıboya tablolarından yola çıkarak yapılacak gökyüzü, deniz ve vapur üçlüsünün irdeleneceği çalışmada, pastel tonlar kullanılıyor.

***

15.06.2014

Yalnız Martı (5 – 7 yaş arası)

Kısa sergi gezisinde, koleksiyonda yer alan iki boyutlu çalışmalar yakından inceleniyor. Borusan Contemporary’nin terasından, martıların uçma ilkeleri gözlemlenip, ardından koleksiyonda sergilenen Cho U-Ram’ın mekanik eseri yakından inceleniyor. Akrilikle yaratılan geniş gökyüzü ve martının konu alınacağı keyifli bir resim çalışması hedefleniyor.

***

21.06.2014

Renkli Dünyam (5 – 8 yaş arası)

Kısa sergi gezisinde, koleksiyonda yer alan soyut resimler yakından inceleniyor. Ardından her katılımcı için hazırlanan eşit büyüklükteki kağıtlara boya tüpleri sıkılarak yapılacak eğlenceli bir soyut resim çalışması amaçlanıyor.

***

22.06.2014

Heykel Yapıyoruz (7 – 11 yaş arası)

Rehberli sergi turu sırasında, Jim Dine’ın “ Buket” isimli çalışması yakından inceleniyor. Büst ve tors örnekleri üzerinden antik dönem heykelleri sorgulanıyor. Her katılımcının kil, üç boyutlu ve farklı diğer malzemeleri kullanarak gerçekleştireceği, eğlenceli bir heykel çalışması yapılması hedefleniyor.

***

28.06.2014

Renklerin Dünyası (7 – 11 yaş arası)

Katılımcılara yönelik kısa sergi turu yapılıyor. Sergide yer alan renkli ve saydam çalışmalar inceleniyor ve bant, renkli jelatin ve daha birçok malzemenin kullanıldığı yaratıcı ve eğlenceli bir transparan kolaj çalışmasıdır.

***

29.06.2014

İstanbul’da Sis Var (5 – 8 yaş arası)

Çocuklara yönelik yapılan 30 dakikalık sergi turu sırasında Necdet Kalay’ın koleksiyonda bulunan resimleri inceleniyor. Her çocuğun füzen kullanarak siyah beyaz bir İstanbul peyzajının içine kırmızı bir lekeyle obje koyacağı, sürprizlerle dolu eğlenceli iki boyutlu bir sanat çalışmasıdır.

Rezervasyon için tıklayınız.