John F. Kennedy Kütüphanesi ve Müzesi, Ernest Hemingway’in çocukluk ve ilk gençlik yıllarına ait beş defteri sergileyecek. Hemingway’in çocukluğundan 18 yaşına kadarki defterleri, ödevleri, mektup ve resimleri dijital görseller olarak ilk defa sevenleriyle buluşacak.

Yazarın ölümünün yüz on dördüncü yıldönümüne geldiğimiz gün haberi açıklayan Kütüphane, belgelerin Hemingway’in annesi Grace Hall Hemingway tarafından derlenip kütüphaneye emanet edildiğini ve ilk kez dijital olarak müzenin websitesi üzerinden herkesle buluşacağını açıkladı.

Kütüphane görevlilerine göre Hemingway’in hikâye anlatmaya yatkınlığı çocukluğunun ilk dönemlerinden belli oluyormuş. Bunun için özellikle yedinci sınıfta “sınıf kehanetleri” adlı karalamalarına bakmak gerekiyor. Sınıf arkadaşlarının sonunu tahmin etmeye çalıştığı hikâyelerde Hemingway şunları yazmış:

“Sadie’nin Sahra Çölü’nde bir devekuşu çiftliği olacak, Jane yaşlı ve sakat maymunlar için bir bakım evi işletecek, Coraline Güney Amerika’da bir kadın hareketi grubunun başkanı olacak ve Jean evde kalacak.”