Tatil insanları ne kadar sevindirse de genellikle okul tatillerinde sizi mutlu edecek şey sadece bir iki andır. Okul tatilleri üç ay sürer ve ilk on beş gününü dinlenerek geçiririz. Sonra yapacak şeyler azalmaya başlar.

Tatil herkes için başka elbette. Kimisi bir gün, kimisi de bir ay tatil yapar. Bana göre tatil bir yerlere gidebilirsek biraz eğlence onun dışında bol bol sıkılmaca… Tabii sıkıcı kısımları bende kalsın.

İşte size bu yazdan müthiş bir anın hikâyesi.

Merdivenden çıktım. Sarı deliğe doğru yavaş adımlarla ilerledim. Çok heyecanlıydım ve kalbim çok hızlı atıyordu ama sesimi çıkarmadım. Hiç kimsenin korkak olduğumu düşünmesini istemiyordum ama daha ben son üç basamağı çıkarken tünelde çığlıklar yankılanıyordu. En sonunda derin bir nefes aldım ve kendimi yirmi yedi metrelik bir boşluğa bıraktım. Sadece birkaç saniye içinde “Foş!”

Kendimi denizin içinde buldum. Düştüğüm an çok mutluydum, çünkü teknedeki kaydıraktan kendimi bırakmış, bunu başarmıştım. Hayatımda hiçbir düşüşten bu kadar zevk almamıştım.

(Merak edenler olmuştur. Yüzmeyi biliyorum ve fena bir yüzücü sayılmam. Ayrıca bu atlayış için babamdan izin almıştım. Hatta bana bu fikri babam vermiş ve annemi de o ikna etmişti. )

Dediğim gibi tatilde sizi mutlu edecek şey işte bunun gibi birkaç andır. Umarım siz de bunlardan birkaçını yakalamışsınızdır. Keşke bütün günler böyle olsa demeyeceğim. Bu özel anları özel yapan “az” olmaları. Umarım kış aylarında da böyle bir iki macera yaşarız.