Herkesin çocukluğu erişkinliğinde yaşadığı hikâyeye yansır… Ama kimilerinin çocukluğu, hikâyelerin gölgesinde kalır…

 

Okul arkadaşlarının “Cody” (burnu havada) diye çağırdığı Alfred Hitchcock, 3 çocuğu ile Noel Babacılık oynuyor.

 

Angelina Jolie ve babası John Voight, katıldıkları film galasında görüntülenmiş. Jolie, babasının oynadığı Looking to Get out filmi ile 1983 yılında ilk defa kamera önüne geçti. Yılan ve kertenkele toplayarak geçirdiği çocukluğu, erken dönem sinema deneyimi ile çabuk bitmiş görünüyor.

2001 yılında babası ile araları açıldı. Jolie, 2002 yılında mahkeme kararı ile Voight soyadını terketti. Jolie dövmeleri, ilişkileri ve aykırı karakteri ile hâlâ en dikkat çeken Holywood yıldızı.

 

Kurt Cobain, kızı Frances Bean ile birlikte çok uzun zaman geçiremedi. 1992’de doğan Frances’in Cobain’i gördüğü son tarih 1994. Sonrası malum.

 

Elvis’in babası Vernon, işçilik ve kamyon şoförlüğü yaparak hayatını sürdüren bir adamdı. Yoksul bir hayat yaşadılar, hatta 8 dolarlık bir borcu ödeyemediği için hapse girmişliği olmuştu.

 

Ustanın dediği gibi; ‘Elvis’den önce, hiçbir şey ama hiçbir şey yoktu’ – John Lennon

 

Marilyn Monroe, annesi Gladys’in şizofreni teşhisi ile hastaneye yatırılmasından sonra yetimhanelerde büyüdü. Yukarıdaki fotoğraf, annesi ile mutlu günlerini gösteriyor. Gerçek babasını hiç tanımayan Monroe, bir dönem Clark Gable’ın bile babası olduğunu düşünmüş kendi kendine.

‘Kariyer çok harika bir şey ama soğuk bir gecede ona sarılıp yatamazsını.’ –Marilyn Monroe

 

Jodie Foster, küçükten sinemaya atılanlardan. Henüz 3 yaşındayken okumayı söktüğü söyleniyor. 4 yaşında ilk reklam filminde oynamış, 14 yaşında  Taxi Driver filmi ile ünlenmiş Foster. 70’inci Altınküre ödüllerindeki konuşması ile 50 yıldan sonra ilk defa resmi olarak eşcinsel olduğunu açıklamış oldu. 2 çocuk annesi.

 

Bu yakışıklı George Clooney. Dünyanın en çekici, çarpıcı insanları arasında, habire yaşayan en çekici erkek seçilen isimlerden birisi.

Babası televizyonda talk-show’cuydu. Annesi ise eski güzellik kraliçelerinden. Okul hayatını genelde partilerde ve kızlarla geçirdiği için üniversiteyi tamamlamadı.

Max adında bir domuzu olduğu rivayet ediliyor. Türk medyasında Ayhan Işık’ın oğlu olduğuna dair dönen bir geyik var.

‘Neticede devlet dediğin Sopranos dizisindeki tiplerin benzerleri tarafından yürütülen bir şirket’ – George Clooney

 

Bu ufaklığın kim olduğunu tahmin edebilir misiniz? Led Zeppelin. Efsane. Gibson ve gitar desek?

Jimmy Page, şu anda 69 yaşında; hâlâ çalıyor.