İstanbul Modern Sanat Müzesi, Burhan Doğançay’ın Kent Duvarlarının Yarım Yüzyılı sergisine paralel olarak, 4-6 yaş grubundan çocuklar ve aileleri için Kent Masalları adlı bir etkinlik düzenliyor. Programda çocuklar aileleriyle birlikte, Türkiye’nin önde gelen oyuncularıyla buluşarak onlardan masallar dinleyecek ve sonrasında sanat çalışmaları gerçekleştirecek.

Hümeyra
Betül Sayın’ın Beş Çocuk Beş İstanbul masalını okuyacak ve ardından çocuklarla eski İstanbul fotoğraflarıyla bir kolaj çalışması gerçekleştirecek. 7 Temmuz tarihindeki etkinlik için 25 Haziran’dan itibaren rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Bergüzer Korel
Korel, Umberto Eco’nun Üç Kozmonot masalını okuyacak. Ardından çocuklarla, farklı kültürlere ait sembollerle bir kolaj çalışması yapacak. 28 Temmuz’da gerçekleşecek etkinliğe başvurular 16 Temmuz’dan itibaren gerçekleştirilebilir.

Ceyda Düvenci
Ceyda Düvenci ise çocuklara Behiç Ak’ın Uyurgezer Fil masalını okuyacak. 25 Ağustos’taki buluşmada, masaldan sonra çocuklarla İstanbul’un seslerini rengârenk resimlerle görsellştirecek. Etkinlik için rezervasyonlar 13 Ağustos’tan itibaren yapılabilir.

Hatice Aslan
1 Eylül Dünya Barış Günü’nden çocuklarla buluşacak olan ünlü oyuncu, Italo Calvino’nun Dere Tepe Ters masalını anlatacak. Masalın ardından çocuklarla birlikte bir kent haritası tasarlayacak.

Bütün etkinlikler 10.30-12.00 arası gerçekleşecek. Ücretsiz etkinlikler için rezervasyon gerekli.

Bilgi ve rezervasyon için egitim@istanbulmodern.org ya da 0212 334 73 41.