Vücutta kalan yara izleri yaşanılan korkunç anların ömür boyu hatırlanmasına sebep olur. İşte, dövme sanatçısı Flavia Carvalho’nun çıkış noktası da buydu; istismara uğramış kadınların vücutlarındaki yara izlerine ücretsiz dövme yapmaya başlayan, iki senedir bıçak, mermi ve mastektomi sonucu oluşan yaraları sanatıyla bütünleştirip gizlemeye çalışan Flavia Carvalho, istismara uğramış kadınların hayatını değiştiren bu projeyi şöyle anlattı:

“Bu projeye yaklaşık iki sene önce başladım. Bir müşterim karın bölgesinde bulunan yarayı dövmeyle kapatmamı istiyordu. Bir gece kulübünde birlikte olmayı reddettiği bir adamın saldırısına uğramıştı ve bıçaklanmıştı. Dövmeyle yara izi kapandığında oldukça şaşırmıştı, işte o an, kafamda bu projenin temelleri de atıldı. Onun mutlu oluşuna tanık olmak beni çok duygulandırmıştı.

17 yaşındaki bir müşterimin ise kendinden büyük bir adamla ilişkisi olmuştu. Aylarca süren bu ilişki ona psikolojik zarar vermişti. Adam kızdan ayrılmak için bir gün belirlemiş; ayrılacakları gün kavga etmişler ve kavga, bıçak darbeleri ve tecavüz ile sonlanmıştı. Çok gençti ve vücudunda o kadar çok yara izi vardı ki. Maalesef, saldırgan hala sokaklarda rahatça gezebiliyor. Müşterilerimin çoğunu facebook’tan takip ediyorum, stüdyoma utançla gelen, bu yaraların hayatları boyunca yaşadıkları korkunç dakikaları hatırlamalarına sebep olduğunu söyleyerek ağlayan, hikayelerini anlatıp bana sıkı sıkı sarılan kadınlar artık vücutlarıyla ve kendileriyle barıştı. İşte, bu benim tek dayanağım. Onların dönüşümünü izlemek.”