El örgü ipliği sektörünün öncü firmalarından Kartopu, 2011’de ilki gerçekleştirilen Fikir Yumağı Tasarım Yarışması’nın ikincisini gerçekleştiriyor. Yaratıcı fikirlerin ve el becerisinin ödüllendirileceği “Fikir Yumağı Tasarım Yarışması” başvuruları 6 Aralık 2012’de başladı.

Geçtiğimiz sene “Fikir Yumağı Tasarım Yarışması” ile Kartopu, sadece örgü severlerin değil tasarım ve sosyal medya meraklılarının da ilgisini çekmişti. Yarışmaya katılanlar hayal güçlerini kullanarak rengarenk yünleri akla hayale gelmeyecek tasarımlara dönüştürdü. Katılımcılar yarışma sürecinde “Örülmüş şey değil” dedirtecek giysi ve aksesuarlar yaratıp, yünle tasarım dünyasını 1 ters 1 düz ettiler. Yarışma sonunda jurinin verdiği oylar sonucunda dereceye girenler ise harika ödüller kazandı.

Bu sene de Fikir Yumağı Tasarım Yarışması ile Kartopu, gizli yetenekleri gün yüzüne çıkarmayı hedefliyor. Fikir Yumağı Tasarım Yarışması ile “tasarım dünyası”na farklı bakış açıları katılacak. Dereceye giren tasarımların sahipleri de ödüllendirilecek.

Jüri değerlendirmesiyle, birincinin 5.000 TL, ikincinin 2.500 TL ve üçüncünün 1.250 TL ödül kazanacağı yarışma, 6 Aralık 2012 – 29 Ocak 2013 tarihleri arasında başvuruya açık olacak. 4 Şubat 2012 tarihinde sonuçlanacak yarışmada büyük ödüller sahibini bulmadan her hafta haftanın en yaratıcı tasarımı, 1 gram altın ile ödüllendirilecek. Böylece yarışma heyecanı her hafta yaşanacak.

Oylayanlar da ödüllendirilecek

Yarışmada beğendikleri tasarımlara oyveren kullanıcılar da hediye kazanma şansı yakalıyor. Her hafta beğendikleri tasarımları oylayan kullanıcılar arasından 50 kişi, Kartopu Sihirli Şal ya da Takı Seti kazanıyor. Oyveren kullanıcılar verdikleri oylar ile her hafta çekiliş hakkı kazanıyor, kazananlar her hafta için bir sonraki hafta açıklanıyor.

Kartopu Fikir yumağı yarışma jurisi medya, sanat ve tasarım dünyasının tanıdığı isimlerinden oluşuyor. Katılımcıların eserleri 29 Ocak sonrasında Nora Romi, Çiçek Dilligil, Esen Evran, Füsun Saka, Gülay Barbaros Altan, Aylin Çelik Yalçınkaya, Ceren Akış, Işık Gençoğlu, Dilek Hayırlı ve Kartopu Marka Ekibi tarafından değerlendirilecek.

Yarışmaya katılmak isteyenler www.fikiryumagi.com adresine girerek başvuru yapabilirler.

https://www.facebook.com/KartopuYunleri

https://twitter.com/KartopuYunleri