Kampanya fikri Göztepe Parkı’nın imara açılmasına karşı çıkan bir grup aktivistin çalışması esnasında gelişti. Kadıköylü bir anne, Ceylan Özerengin sitem ediyordu çünkü: “Koskoca Kadıköy bölgesinde engelli çocukların faydalanabileceği bir park yokken, bölge halkının istekleri, ihtiyaçları dikkate alınmadan imar planlarının değiştirilmesi de ne oluyordu böyle?!” Yardım istiyordu Ceylan Hanım. Bunun üzerine Göztepe aktivistleri harekete geçtiler ve aşağıda metnini bulacağınız kampanyayı başlattılar.

Desteklerinizi bekliyorlar!

Tüm çocuklar eşittir, engelli çocukların da oyun oynama hakkı vardır!

Türkiye’nin birçok kentinde ve ilçesinde belediyeler engelli çocuklar için çok güzel ve çok yararlı oyun parkları kurmuş durumda.

Ancak Türkiye’nin en büyük kenti İstanbul’un en büyük ilçelerinden Kadıköy’de henüz böyle bir parkımız yok.

Kadıköy Belediye Başkanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlıklarından, Kadıköy Bölgesindeki park alanlarında, engelsiz ve engelli çocuklarımızı aynı açık hava mekânında buluşturacak, engelli çocuklarımızın da hayattan zevk almalarını sağlayacak bir “Engelsiz Oyun Parkı Projesi” yaratmalarını talep ediyoruz. En azından her oyun parkının bir bölümü engelli çocukların ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenebilir.

Engelli çocuklarımızın açık havada yaptıkları spor ile yanaklarına gelen rengi ve yüzlerindeki sevinci görmek, onların keyifli gülüşlerini duymak, oyun oynarken cıvıltılarını işitmek istiyoruz!

Lütfen sesimizi duyun, engelli çocuklarımıza oyun parklarını verin!

Kampanyaya destek olmak için lütfen tıklayın.