Dilek Özçelik, Bakan Erdoğan Bayraktar’dan para değil, kendisi gibi başka hastaların da kullandığı bir ilacın SGK’nın geri ödeme listesine alınmasını talep ediyordu. Derdini dinlemek yerine cebine para sıkıştıran bakanı “Ben dilenci değilim” diye çıkışarak geri çeviren Dilek’in tavrı, pek çok hastanın derdine deva oldu.

Tedavisi için kendisinden yardım isteyen Dilek Özçelik isimli kanser hastası kıza para veren Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan Bayraktar, şöyle konuştu:

“Esas olan bu kızımızın tedavi olmasıdır, şifa bulmasıdır. Gerisi teferruattır. Orada ‘İlaçlarımı alamıyorum’ dedi. Biz de orada bir harekette bulunduk ama bunların hiçbiri önemli değil. Genç bir yavrumuz tedavi olsun gerisi ne olursa olsun.”

Bir gazetecinin, “Genç kız gönül koymuş” ifadesi üzerine Bayraktar, “Birden önüme çıktı. Bir şey demiyorum. Halkın takdirine bırakıyorum. Canı sağolsun. Acil şifalar diliyorum kendisine” diye konuştu.

Kanser hastası olan Dilek Özçelik isimli üniversite öğrencisi, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’dan tedavisi için yardım istemişti.

Bakan Bayraktar’ın verdiği parayı gözyaşları içerisinde reddeden Dilek Özçelik, “Ben dilenci değilim” demişti.

Dilek’in Bayraktar’dan talebi, tedavisi için gereken ilaç da SGK tarafından geri ödeme listesine alındı.

Kanser hastalarının tedavisinde kullanılan “Bleomisin sülfat”ın Türkiye’de jenerik olarak üretimi için bir ilaç firmasına ruhsat verilmişti. Dilek Özçelik’in de aralarında bulunduğu kanser hastalarının kullanması gereken söz konusu ilaç geçen hafta piyasaya “Blemicin” adıyla çıktı. İlaç, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından da dün geri ödeme listesine alındı.

Kaynak: ntvmsnbc ve Anadolu Ajansı