İngiltere’nin ünlü dadılık okulu bu yılki mezunlarını verdi. 48 dadının arasında eğitim gören tek erkek öğrenci Michael Kenny artık kendisini çocuklara adamaya hazır.

İngiltere’de bulunan Norland Dadılık Okulu bu yıl 48 mezun verdi. Mezunlar arasında dadılık mesleğini seçen tek erkek öğrenci Michael Kenny yapılan törende kız arkadaşlarıyla birlikte diplomasını aldı.

Yüz yirmi yıllık tarihinde bu güne kadar sadece 2 erkek mezun veren Norland Dadılık Okulu’ndan yüksek dereceyle mezun olan Kenny, dadılık mesleğini tercih etmesiyle ilgili, “Çocuklarla çalışmayı çok seviyorum, çünkü onlarla anlaşmak ve onları anlamak çok daha kolay” dedi.

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre Kenny, okulda muhallebi yapmak ve bebek altı temizlemek konusunda sınıf arkadaşlarıyla yarıştı.

Uganda’da yaşayan ailesini ziyarete gitiğinde, meslek tercihiyle ilgili çok baskı gördüğünü belirten Kenny, ilerleyen kariyerinde bir ilkokulda öğretmen olmayı amaçladığını söyledi.

Dadı adayları okulda eğitim süreleri boyunca sosyal bilimler, tarih, psikoloji, çocuk sağlığı ve bakımı, edebiyat ve pedagoji branşlarında eğitim alıyor.

Kaynak: ntvmsnbc