2008’den bu yana yaklaşık 104 bin çocuğa ulaşan Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, çevre bilinci ve doğa sevgisi aşılayan “La Fonten Orman Mahkemesinde” oyununu ücretsiz olarak miniklerle buluşturuyor.

Eylül 2014 – Haziran 2015 sezonu turnesinde yoluna devam eden Türk Çocuk Edebiyatı’nın en önemli yazarlarından Yalvaç Ural’ın kaleme aldığı oyun, 2010 yılında Sadri Alışık Kültür Merkezi işbirliğiyle çocuklara çevre bilinci, hayvan ve doğa sevgisi aşılamak hedefiyle hazırlandı.

İnsanların çevreyi koruma konusundaki özensizlikleri ve bilinçsizlikleri nedeniyle gün geçtikçe bozulan doğal döngüye dikkat çeken oyunda, her geçen gün doğadaki düzenin bozulmasından endişelenen hayvanlar, sonunda Aslan Kral’ın tavsiyesine uyarak şehre gidiyorlar ve kendilerini anlayacak tek insan olan La Fonten’den yardım istiyor.

Yeni sezonda perdelerini Iğdır’da açan tiyatronun, 4-5 Nisan’daki durağı ise Kırıkkale olacak. Kırşehir’in ardından Kırıkkale’yi gezecek olan Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, kapanışı ise Ankara’da yapacak. Böylece La Fonten Orman Mahkemesinde oyunu tüm illerde ücretsiz olarak sahnelendiği sezonu boyunca on binlerce çocuk ve ailesine ulaşmış olacak.

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu Turne Takvimi

4 – 5 Nisan, Kırıkkale

25 – 26 Nisan / 16 – 17 Mayıs / 30 Mayıs – 1 Haziran / 7 – 8 Haziran,  Ankara