Pera Eğitim, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı 16 Nisan Cumartesi günü “Tik Tak Sanat” başlıklı bir atölye ile kutluyor.

Çağdaş Drama Derneği Yaratıcı Çocuk Akademisi işbirliğiyle, 16 Nisan Cumartesi günü, 7-12 yaş gruplarına yönelik hazırlanan “Tik Tak Sanat” başlıklı yaratıcı drama atölyesi, çocuklara, yaratıcı drama ve beden perküsyonu etkinlikleriyle müzeyi yaşayan bir mekan olarak deneyimleme fırsatı sunuyor.

Çocuklar yaratıcı drama atölyelerinde oyun oynayarak ve doğaçlama yaparak bir yandan eğlenirken bir yandan da Pera Müzesi’ndeki tüm sergileri ziyaret edebilecekler.

Atölyelerin başında ya da sonunda, bir araya gelen katılımcılar KeKeÇa grubu eşliğinde, beden perküsyonu yapacaklar. Bu etkinlikte çocuklar, bedenlerinin farklı bölgelerini kullanarak, hafif dokunuşlarla ses çıkararak nasıl ritim tutabileceklerini öğrenecekler.

Kayıtlar için tıklayınız.

Detaylı bilgi için: egitim@peramuzesi.org.tr

16 Nisan Etkinlik Programı

10:30 – 13:00 (Yaratıcı Drama ve Beden Perküsyonu)
14:00 – 16:30 (Beden Perküsyonu ve Yaratıcı Drama)

23 Nisan’a özel ücretsiz rehberli tur

Çocuklar, 23 Nisan Cumartesi günü “Giorgio de Chirico: Dünyanın Gizemi” ve “Anı ve Süreklilik: Huma Kabakcı Koleksiyonundan Bir Seçki” adlı süreli sergileri Pera Eğitim’in rehberleri eşliğinde gezebilecekler.

23 Nisan’da yapılacak rehberli turlar ise saat 11:00, 13:00 ve 15:00 olmak üzere üç seans halinde gerçekleşecektir. Atölyeler ve rehberli turlar ücretsiz olup kontenjanları sınırlıdır.