Okullar açılmadan önce çalışan ve ihtiyaç sahibi çocuklara eğitim masraflarını karşılamak amacıyla “Çalışan Çocuklara Eğitim Kampanyası” düzenleniyor.

Kampanyada bir çocuk için kırtasiye alışverişi otuz altı lira, çanta alışverişi de beslenme çantası dahil, bir çocuk için otuz  lira olarak belirlendi. Öncelikle 40 çocuk için alışveriş yapılacak. 

Çalışan Çocuklara Eğitim Kampanyası ise şöyle anlatılıyor:

“Eylül ayındayız. Okullar açılmadan önce çocukların eğitim alışverişlerini yapmayı planlıyoruz. Anadolu ve Avrupa yakasında ikişer noktada çanta ve kırtasiye alışverişi yapmak için anlaştık. Gönüllü sayımız yeterli fakat yine de hiçbir desteğe hayır demeyiz.

Alışveriş yapılırken gözlemci olarak, eşyaların dağıtımında ise ulaşımı sağlamak için gönüllü olacak herkes aşağıdaki iletişim adresinden irtibat kurabilir. Hiçbir şart altında gönüllülerin eline para değmeyecek. Para toplanmayacak, alışveriş yapılacak esnafların hesap numaralarına destek olmak isteyenler parayı yatıracak ya da isteyenler bizzat gidip elden teslim edecek. Gönüllülerin dışında bağışçılardan gözlemci olarak bulunmak isteyenlerin de tekrar bizimle baranyeltekin21@gmail.com adresi üzerinden irtibat kurmasını rica ediyoruz.”

Detaylar ve hesap bilgileri için tıklayın.