Borusan Contemporary, 5-12 yaş aralığındaki çocuklar için her hafta değişen iki saatlik atölye çalışmaları düzenlemeye devam ediyor.

Nisan ayında düzenlenecek çocuk atölyeleri programı ise şöyle:

05.04.2014

Büst yapıyoruz (8 – 12 yaş)

Rehberler eşliğinde yapılan tur sırasında yeni sergide yer alan Jim Dine’ın Buket isimli çalışması yakından incelenir. Ardından atölyeye geçilir. Her katılımcının antik dönemlere gönderme yapacağı, kil ve üç boyutlu diğer malzemeleri kullanacağı, üç boyutlu bir çalışmadır.

***

06.04.2014

Boyalar Çıldırınca (6 – 10 yaş)

Çocuklara yönelik yapılan 30 dakikalık gezi ile yeni sergide bulunan Markus Linnenbrink’in eserleri ile sorgulama yapılır. Eserin felsefesi, malzemesi, kullanılan renkler, oluşturduğu şekiller ve içeriği sorgulanır. Renklerin dans ettirileceği, eğlenceli, iki boyutlu soyut resim oluşturma çalışmasıdır.

***

12.04.2014

Choe U-Ram Geri Döndü (7 – 11 yaş)

30 dakika süren rehberli, sorgulamaya dayalı kısa sergi gezisinden sonra atölye çalışmasına geçilir. Türkiye ve farklı ülke sanatçılarının yaptığı heykeller yakından incelenir. Koleksiyonda yer alan Choe U-Ram’ın Unicus eserinden yola çıkılarak strafor, pipo temizleyicileri, oyuncak mort, kablo, pil ve farklı üç boyutlu materyallerin kullanıldığı mekanik, form inşa gibi becerilerin geliştirildiği, bol kesmeli, bükmeli eğlenceli bir soyut heykel oluşturma çalışmasıdır.

***

13.04.2014

Mustafa Ata ile Soyut Resim (5 – 8 yaş)

Kısa sergi gezisinde, koleksiyonda yer alan Mustafa Ata’nın İsimsiz adlı eseri yakından incelenir. Ardından her katılımcı için hazırlanan eşit büyüklükteki kağıtlara, kalın fırçalarla figürlerin yapıldığı eğlenceli bir soyut resim çalışmasıdır.

***

19.04.2014

Damlaya Damlaya Resim Olur (5 – 8 yaş)

Kısa süren rehberli, zaman zaman dramanın kullanıldığı sergi gezisi sırasında koleksiyonda bulunan çalışmalar yakından incelenir. Bu paylaşımdan sonra atölyeye dönülür. Boyanın damlatılarak soyut resimlerin yapılacağı eğlenceli bir çalışmadır.

***

20.04.2014

Farenin Heykeli (7 – 11 yaş)

30 dakika süren rehberli kısa sergi gezisinden sonra atölye etkinliği başlar. Özel, üç boyutlu strafor malzemeler ve renkli yünlerin kullanılacağı bir heykel çalışmasıdır.

***

26.04.2014

Perili Köşk Monografisi (6 – 10 yaş)

Rehberli kısa sergi turu esnasında koleksiyonda bulunana saydam çalışmalar incelenir. Atölyede her katılımcı Borusan Contemporary’yi ve İstanbul’u yeniden tasarlar. Yeni bir yüzey, malzeme ve kalemin kullanılacağı özel bir çalışmadır.

***

27.04.2014

Baharın Baskısı (5 – 9 yaş)

Rehberli kısa sergi turunda koleksiyonda yer alan baskı çalışmaları incelenir. Özel bir çoğaltma tekniği kullanılarak herkesin kişisel baskı yapmasına olanak tanıyan atölyeye geçilir. Çiçek teması çerçevesinde strafordan oluşturulacak yüksek kalıplarla, müzik ve dans eşliğinde gerçekleştirilen son derece eğlenceli bir baskı resim çalışmadır.

Kayıt ve detaylı bilgi için tıklayınız.