Aly Bonville ve ikiz kardeşi Anders, son 18 yıldır her şeyi birlikte yaptı, liseden mezun olma vakti geldiğinde de ayrılmayacaklar ve birlikte mezun olacaklardı.

Anders’e 2 yaşındayken otizm tanısı konuldu. Aly ve Anders bu süre içerisinde kendi özel dillerini geliştirdiler ve Alabama’daki lise mezuniyetlerinde bile sahneye birlikte çıktılar.

Aly ve annesi, Benida Bonville, Anders’in mezuniyet günü kalabalıktan ve gürültüden rahatsız olduğu için nasıl tepki vereceğinden emin değildi ama beklendiği gibi tatsızlık çıkmadı ve her şey bir gülümsemeyle sona erdi.

“Bütün duyguları gözlerine yansır, bu yüzden mezuniyet günü söylemek istediği her şeyi ben söyleyebilirim: ‘Ben gerçekten harika bir şey yaptım, Aly! Bunu başardım’.

Yıllar boyunca, Aly kardeşinin adeta koruyucusu haline geldi. Anders beşinci sınıf için yeni bir okula başladığında, Aly akranlarının onu anladığından emin olmak istedi, bu yüzden bir “Aly’ye sor” kutucuğu yarattı. Anders’in sınıf arkadaşları bir ayakkabı kutusunun içine merak ettiklerini yazıp attılar ve daha sonra Aly merak edilenleri tek tek cevapladı. Sınıf arkadaşları onun konuşup konuşamayacağını, otizmli bir kardeş ile büyümenin nasıl bir şey olduğunu ve en sevdiği rengin ne olduğunu sormuşlardı.

El ele verildiğinde hayattaki her zorluğun üstesinden gelinebileceğinin altını çizerek, bütün bu çabalarının engelleri yıktığını ve Anders’in sınıf arkadaşlarının onu garip bir çocuk olarak görmeyip kendi aralarına almaya başladıklarını da ekliyor Aly.