Nasıl bazı bebekler hayata şanslı başlıyorsa, bazılarının yaşaması da bir mucize gerektiriyor. Uzun Çorap, 8 mucize doğum hikayesi derledi…

Kanalizasyondan hayata

Çin’in Zhejiang eyaleti sakinleri bir bebek sesi duyduklarında önce sesin nereden geldiğini anlamakta zorlandılar. Ses tuvaletten geliyordu ve bebeği bulmak mümkün değildi. İtfaiye hemen olaya el koydu. İki saat sonra bebek L şeklinde borudan çıkarılmış, kurtarılmıştı. Üzerinde plasentası bulunan 2 kilo 8 gramlık No. 59 adı diye çağrılan bebeğin sadece başı ve bacaklarında sıyrıklar vardı ve kalp hızı düşmüştü. Polis kısa sürede anneyi de buldu ve “adam öldürmeye tam teşebbüs” suçlamasıyla tutukladı.

Dünyanın en küçük bebeği

18 aylıkken dünyaya gülen Amillia Taylor’ın doğumu hem ebebeynleri için korku dolu günlere neden oldu, hem dünyayı şaşırttı. 21 haftalık, 6 günlükken doğan Amillia’nın ayakları doğduğunda bir doktorun iki parmağı arasına sığacak kadar küçüktü. Haftalarca umutsuzca direnen ailenin ve doktorların çabaları sonuç verdi… Amillia büyüdü.

Mucize gibi dönüş

Luz Milagros Veron’un ismi “Mucize ışık” anlamına geliyor çünkü küçük kız mühürlü bir tabut içinden çıktı. Üç ay erken doğan ve yaşam belirtisi göstermeyen bebek, morga gönderildi. Anne ve babası kızlarıyla son bir kez vedalaşmak istemese kurtulma şansı da yoktu. Mühürlü bir tabuttan küçük bir çığlık veren Milagros’un donmak üzere olan bedeni hemen koruma altına alında ve bu mucizeye karşılık Lucia Abigail olarak düşünülen ismi Luz Milagros olarak değişti.


Sinekler içinden dünyaya

Brezilya’nın güney kesiminde bulunan Armadillo’nun hikayesi de akıllara durgunluk verecek cinsten. Kafasının bir kısmı dışarıda kalacak şekilde gömülen Armadillo bulunduğunda plasentasından ayrılmamıştı ve toprak sineklerle kaplıydı. Bebeğin annesinin izini süren polisler 40 yaşındaki Lucinda Ferraira Guimarres’e ulaştı ve dört çocuk annesi kadın tutuklandı. Komşularının “Ferraira doğum yaptı ama bebeği ortada yok” ihbarı üzerine harekete geçen polis bebeği bulduğunda öldüğünü düşündü ama bebek topraktan çıkarıldıktan hemen sonra hayata tutundu.

Tren yolculuğunda başlayan hayat

Hindistan’da yaşanan olayın kahramanı Rinku Debi Ray. Kocası ve dört yaşındaki oğluyla Hamile kadın keskin mide ağrılarıyla trende tuvalete gitti. Tuvalette aniden doğuran kadının bebeği tuvalet deliğinden aşağı düştü. Acil durum düğmesine basan kadın, bebeğinin ardından atladı. Anne-kız tren yolunun kenarında bulundu. Bebek sağlamdı.

Çöp presine gidecekken…

ABD’de yaşanan Laquasia Wright istemediği bebeğini doğurur doğurmaz pencereden apartman boşluğuna bıraktı. Bebek çöp konteynırlarının üzerine düştü ve yaşamaya devam etti. Çöpler sıkıştırılmadan evvel ağlamasıyla kendini duyuran bebek, böylece ölmekten kurtuldu. Annesi cezaevinde.

Küresel ısınma depresyonu

Arjantin’de yaşayan Francisco Lotero ve Miriam Coletti küresel ısınma yüzünden dünyanın sonunun geldiğini düşünüp, intihar etmeye karar verdi. Bu kaderden çocuklarını da korumaya karar veren çift kendileriyle beraber 2 yaşındaki çocuklarıyla 7 aylık bebeklerini de vurdu.

Ailesini kaybeden bebek üç gün boyunca aç susuz yaşamaya devam etti. Bulunduğunda hemen iyileşmeye başladı…