Sosyal medya bebek isimlerine de damgasını vurdu. Eğer bebeğinize bu isimlerden birini koyarak orijinal bir iş yapmış olabileceğinizi düşünüyorsanız, hemen vazgeçin. İki nedenle: Bir, zaten yapıldı, orijinal sayılmaz. İki, Allah aşkına çocuğun hayatını karartmayın.

1. Hashtag

Hashtag Jameson bir kız bebek. En azından söylenebilir bir isme sahip olduğunu düşünerek kendimizi avutabiliriz.

2. Like

Facebook delisi İsrailli bir çiftin bebeklerine layık gördükleri isim bu. Lior ve Vardit Adler, çocuklarına günümüz dünyasını yansıtan popüler bir isim koymak istemişler. İşte bu yüzden bir Facebook butonunun isminin uygun olacağını düşünmüşler. Galiba ikinci kez düşünmemişler hiç.

3. Bane

İngiliz rugby oyuncusu Jamie Jones-Buchanan ve karısı çocuklarının adını Batman ürünlerinin satıcı Bane’den esinlenerek koymuşlar. Çift, çocuklarına hep olağanüstü bir isim vermeyi istermiş meğerse, sonunda bunda karar kılmış. Çocuklarınızı, yaratıcı enerjinizden koruyunuz sevgili ebeveynler.

4. @

Bu da Çinli bir çiftin marifeti. Hayır insan düşünüyor, zaten çok çocuk yapma şansınız yok -belki de bu koşullar altında iyi ki yok- o tek çocuğa da insan böyle bir isim mi verir. Baba Li Yuming, isimle ilgili bir basın toplantısı yapıp, “Bu isim bebeğimi ne kadar sevdiğimin göstergesi” demiş, çünkü en çok kullanılan sembolmüş dünyada.

5. Jed I. Knight

Tahmin ettiğiniz gibi Star Wars delisi bir çiftin oğlu Jed I.

6. Google

Arama motoru satıcısı bir baba oğlunda böyle bir iz bırakmak istemiş. Çocuğun adını Oliver Google koymuş. Soyad ise Kai. Nedeni şöyle açıklanıyor: “Karım Carol’un hamile olduğunu öğrendiğim anda verdim bu kararı. Çünkü Google’ın verdiği hizmetlere hayrandım.”

7. Facebook

2011’de Mısırlı bir adam çocuğuna bu adı vermeyi uygun görmüş, sebebi ise Facebook’un Arap Baharı’ndaki rolünü hep hatırda tutma isteğiymiş.

8. New Folder

Texaslı bir çiftin marifeti. Ben ve Diane Davis çocuklarına ne ad vereceklerini bir türlü bulamamışlar. Birinin beğendiğini, diğeri sevmemiş. Derken New Folder’da anlaşmışlar. Aceleleri de varmış, çünkü Texas kanunlarına göre bir bebeğe doğduktan sonraki en geç 30 gün içinde isim vermek gerekiyormuş. Kanaatimizce o kurallara bazı yeni maddelerin eklenmesi gerekiyor.

9. Dovahkiin

Bu da bir video oyunundan. Elder Scrolls V: Skyrim adlı bir oyun oynarken tanışmış anne ve baba. Evlenmiş, çocuk yapmış ve beraberliklerini bebeklerine verdikleri bu isimle taçlandırmışlar.

10. ESPN

ABD’de bebeklere verilen korkunç isimler arasında kulaklarınıza inanamayacağınız türden şeyler var: Ispanak, Burger, Turbo ve nedeni bilinmeyen bir de ESPN.

Kaynak: Oddee.com