29 Haziran Cumartesi günü saat 15’te, Haydarpaşa Numune Hastanesi’nin önünde toplanacak insanlar, “Başka Bir Dünya Mümkün” diyecek.

Küresel Eylem Grubu (KEG), gezegeni savunan tüm aktivistleri, 29 Haziran Cumartesi saat 15:00’te Numune Hastanesi’nden Kadıköy Meydanı’na yapılacak ve 140’tan fazla ülkeden gelen yüzlerce insanın katılacağı yürüyüşe davet ediyor.

“İklimi değil, sistemi değiştirelim” sloganıyla yürünecek. KEG’in çağrısında şöyle deniyor: “Türkiye’nin dört bir tarafından kömüre, HES’lere ve nükleere, 3. köprüye, 3. havalimanına, endüstriyel tarım ve hayvancılığa, kısaca iklim değişikliğinin tüm sebeplerine karşı mücadele eden binlerce insan katılacak. Tüm dünyada onlarca farklı şehirde destek eylemleri düzenlenecek. Değiştirdiğiniz iklimlerde yaşamak zorunda değiliz, çözümlerimiz var diyeceğiz.”

“Gezi ruhu” büyüyor. Ağaçlar için, şehir için, dünya için, gezegen için.

Eyleme şu ana kadar çağrıcı olan kurumlar:

350.org, TEMA Vakfı, Greenpeace, Yeşil Düşünce Derneği, Açık Radyo, ÇEHAV, Toplum Gönüllüleri, Küresel Eylem Grubu, Bağımsız Hayvan Hakları Aktivistleri, Sokak Bizim Derneği, Gola Kültür Sanat ve Ekoloji Derneği, ÇEHAV, EuroSolar Türkiye, Fikir Sahibi Damaklar, Yuva Derneği ve Su Hakkı Kampanyası, Antikapitalist Öğrenciler