Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi’nde yeni bir sergi başlıyor!

Resim çalışmalarına 1982 yılından beri devam eden ve eserleri uluslararası platformda büyük ilgi gören Nevin Keskin Dalyan’ın kişisel sergisi 10-17 Nisan 2015 tarihleri arasında ziyaretçilerini bekliyor.

Nevin Keskin Dalyan kimdir?

71. Devlet Resim ve Heykel Müzesi yarışmasında “Kadın Dayanışması” adlı eseriyle uluslararası ses getiren sanatçı, yurtiçi ve yurt dışında birçok karma sergiye katıldı. Contemporary, kendine özgü karışık teknikle yaratmış olduğu eserlerinde kolaj ve akrilik kullanmaktadır. New York’taki dünyaca ünlü ArtExpo’da defalarca sergilenen eserleri uluslararası platformda büyük ilgi gördü.

Ankara doğumlu olan Nevin Keskin Dalyan, resim çalışmalarına 1982 yılında dünyaca ünlü ressam Eşref Üren’in atölyesinde başladı. Daha sonra Ankara Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde, değerli ressam Osman Zeki Oral’dan desen dersleri aldı. Canlı-cansız model inceleme, yorumlama ve desene aktarma çalışmalarının yanı sıra; desen, biçim, ışık, renk gibi resimsel değerler ile boyut, kompozisyon ve denge kavramları arasındaki bağlantılar üzerinde çalıştı. Sanatçı, dört yıl boyunca dünyaca ünlü ressam Sabri Akça atölyesinde modern ve çağdaş resim anlayışını kendi stiliyle eserlerine yansıttı.