Pozantı Cezaevi tecavüz ve taciz mağdurlarından B.E. 4’üncü kattan atlayarak intihara teşebbüs etti. Tedavi altına alınan E.’nin, hayati tehlikesi bulunuyor.

Pozantı Cezaevi’ndeki taciz ve tecavüz uygulamalarının mağdurlarından B.E. 4. kattan atlayarak intihara teşebbüs etti. Adana Numune Hastanesi’ne kaldırılan E’nin, hayati tehlikesi bulunuyor.

Yaklaşık 2 ay önce Pozantı Cezaevi’nden tahliye olan 24 yaşındaki B.E., Adana ‘nın Şakirpaşa Semti Obalar Mahallesi’nde bulunan amcasının evinin 4. katından atlayarak intihar girişiminde bulundu. E’nin kuzeni Murat E.’nin verdiği bilgilere göre, kuzeni yakalandığında 7 ayı aşkın Kürkçüler F Tipi Cezaevi’nde tutuldu. Sonra götürüldüğü Pozantı Cezaevi’nde 15 gün kaldıktan sonra tecavüz skandalının ortaya çıkması ile serbest bırakıldı. E., kuzeninin bırakıldıktan sonra travmayı atlamadığının altını çizerek, B.E.’un kendi kendine güldüğünü söyledi. “Dün gece amcası Ferhan E.’nin evine gitmiş. Öncesinden tanıdığı tüm mahalleliden helallik istemiş. Amcasının 4. kattaki evinin balkonundan kendisini aşağı bırakmış. Doktorlar ciğerinin patladığını, kaburgalarının kırıldığını ve hayati tehlikesinin bulunduğunu söylüyor” dedi.

B.E.’nin Adana Numune Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’ndeki tedavisi sürüyor.

“Her türlü işkenceye maruz kaldım”

B.E.’nin Almanya ’da yaşayan amcasının kızı da ANF’ye yaptığı açıklamada, “Cezaevinden çıktığından beri, iki intihar teşebbüsünde bulundu, dün intihar etmeden iki saat önce babasıyla konuşmuş, ‘Ben çok kötü muamelelere maruz kaldım, her türlü işkence gördüm, taciz ve tecavüz dahil. Ben artık yaşamak istemiyorum’ demiş” diye konuştu.

Gencin iki-üç ay önce de kendisini bıçakladığını belirten Safiye E. şunları söyledi, “Cezaevine girip çıktıktan sonra psikolojik durumu daha da kötüleşmişti. Sürekli bir polis korkusu vardı: ‘Polis gelecek, beni alacak’ diye.”

Kaynak: Radikal