ABD Başkanı Barack Obama, kızlarına dövme yaptırmaları durumunda kendisinin ve eşi Michelle’in de aynı dövmeyi vücutlarının aynı yerlerine yaptıracaklarını söyleyip onları caydırmaya çalıştı.

NBC televizyon kanalındaki Today programına konuşan Obama, “aile dövmesi” tehdidi ile kızlarını dövme yaptırmaktan vazgeçirmeyi umduğunu söyledi.

Barack Obama, 14 yaşındaki kızı Malia ile 11 yaşındaki Sasha’yı uyarıp, kendisi ve Michelle’in vücutlarının aynı bölgelerine yaptıracakları dövmeyi video paylaşım sitesi YouTube’te gösterebilecekleri mesajını verdi.

Obama’nın kızları Bill ve Hillary Clinton’ın kızları Chelsea Clinton’dan sonra Beyaz Saray’a giren en genç başkan çocukları oldu.

Chealsea Clinton, babası Bill Clinton 1993 yılında başkanlık koltuğuna oturduğunda 12 yaşındaydı.

Barack Obama, eşi Michelle’in bir televizyon kanalına verdiği röportajda “meşgul bekâr bir anne” olduğunu söylemesine de atıfta bulunup, eşinin ‘dilinin sürçtüğünü’ söyledi.

Obama, başkanlık yarışı için hazırlandığı dönemde eşi Michelle’in hem çalışıp hem de çocuklarıyla ilgilendiğini, bu dönemde ‘bekar bir anne’ gibi hissetmiş olabileceğini ifade etti.

Michelle Obama da bu ifadesini daha sonra düzeltmişti.

Kaynak: BBCTurkce