İstanbul’un akciğerlerini oluşturan Kuzey Ormanları’nı korumak için Kuzey Ormanları Savunması 7-8 Eylül tarihlerinde herkesi Riva Kampı’a çağrıyor.

Kuzey Ormanları Savunması’nın çağrı metni ise şöyle:

“AKP hükümetinin 3. Köprü, 3. Havalimanı ve Kanal İstanbul gibi “çılgın projeleri”, son ormanlarımızı, su havzalarımızı, tarım arazilerimizi ve yaşam alanlarımızı yok etmeye başladı. Şimdiden milyonlarca ağacımız katledildi. Bu barbarlığı hemen durduralım, yoksa soluduğumuz hava ve içtiğimiz su daha da kirlenecek, kentimiz daha da betonlaşacak, trafik daha da artacak. Kuşları, karacaları, yaban hayatını ancak belgesellerde seyredebileceğiz.

Aylardır “üç beş ağaç” için direndik, dünyayı ayağa kaldırdık, parklarda, forumlarda örgütlendik. Şimdi aynı sorumlulukla İstanbul’un kuzeyinde, gözden gönülden uzakta, dozerlerle kepçelerle katledilen Kuzey Ormanları’nı savunuyoruz. Gezi “daha başlangıçtı”, mücadelemiz Kuzey Ormanları’nda devam ediyor. Kuzey Ormanları Savunması olarak, direniş çadırlarımızı, atölyelerimizi, panellerimizi, oyun, film ve şarkılarımızı, kısacası neşemizi ve öfkemizi 7-8 Eylül tarihlerinde Riva Kampı’na taşıyoruz.

Biliyoruz ki hepimize ait kamusal bir alan olan ormanları orada bulunmadan savunamayız. Gezi’ye gitmeseydik, Gezi’yi savunamazdık. Ormanları savunmak, katliamı durdurmak için ormana gidiyoruz. Bu kampta öğreneceğiz, bu kampta örgütleneceğiz, bu kampta yan yana duruşumuzu güçlendireceğiz. Mücadelemizin şimdisini ve geleceğini tartışacağız. Yaşama, doğaya, kente sahip çıkacağız.

Bu yaşam, bu doğa, bu kent hepimizin! Yaşamına, doğana, kentine sahip çıkmak için sen de gel, sesimiz çoğalsın!”

*Merkezi noktalardan otobüs kaldırılacak.

*Bisikletle gelmek isteyenler için topluca Üsküdar’dan yola çıkılacak.

Bilgi ve iletişim için:

e-posta: kuzeyormanlarisavunmasi@gmail.com

Etkinlik sayfası için tıklayın.

Telefon:

0507 554 50 99

0533 477 02 09

0 537 572 14 44

0538 842 52 55