Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, kürtaj hakkını hedef alan açıklamalarına tepkiler çığ gibi büyüyor.

Başta sosyal medya olmak üzere birçok platformda imza kampanyaları ve eylemler gerçekleştiren kadınlar şimdi de “KÜRTAJ HAKTIR, TARTIŞTIRMAYIZ! BEDENİMİZ BİZİMDİR!” diyerek sokağa çıkmaya hazırlanıyor.

Halkevci Kadınlar, ÖDP’li Kadınlar, Sosyalist Kadın Meclisleri, TKP’li Kadınlar, EHP’li Kadınlar, Üniversiteli Kadın Kolektifi, DİP’li Kadınlar ve DİSK’ten Kadınlar’ın ortak girişimiyle gerçekleşecek olan eylem 3 Haziran Pazar 14.00’te Kadıköy’de.

BİANET’TEN FOTOĞRAF KAMPANYASI
Başbakanın açıklamalarından sonra gerçekleştirilen eylemlerin en ilgincine ise internet haberciliğinin bağımsız sesi bianet imza attı. Bianet’in başlattığı “Kürtaj hakkı” kampanyasına katılım günden güne artıyor.

Bianet’in başlattığı kampanyaya “Bu Benim Kararım” diyen herkes istediği cümleyi istediği dilde yazarak bir fotoğrafıyla katılabilir.

Katılmak için aşağıdaki cümlelerden birini seçebilir ya da kendi tepkinizi dile getirdiğiniz bir cümleyi, istediğiniz dilde ve şekilde bir kağıda ya da karnınıza yazarak fotoğrafınızı çekip bianet’e yollayabilirsiniz.

Kadınlar için: “Benim Bedenim, Benim Kararım”, “Bu Benim Meselem”Erkekler için: “Kadının Bedeni, Kadının Kararı”, “Karımın Bedeni, Karımın Kararı”, “Kızımın Bedeni, Kızımın Kararı”, “Sevgilimin Bedeni, Sevgilimin Kararı”, “Bu Kadınların Meselesi”, “Kardeşimin Kararı”, “Annemin Kararı”

Fotoğrafları “Bu Benim Kararım” konu başlığıyla editor@bianet.org adresine yollayabilirsiniz.