LisaRaye McCoy pek çok şey yapıyor. Herşeyden önce o bir aktrist. VH1’in Bekar Anneler dizisinde Keisha rolünde görünüyor. Aynı zamanda hayır işlerine koşuyor, girişimci olarak para kazanıyor. Dahası bir anne ve eski bir first lady. Bir dönem Turks ve Caicos Adalarının hükümet başkanı ile evliydi. Uzun bir süre önce boşandılar. 

McCoy’un 23 yaşında Kai adlı bir kızı var, bir dönem beraber reality show da yapmışlardı. Şimdilerde Kai annesinin evinden taşınıp kendine bir ev kurma gayretinde. McCoy durumu kendi açısından şöyle anlatıyor: “Evden ayrılmasına hazırım sanki. Sürekli bunu konuşum duruyoruz. Artık kanatlanıp uçma vakti geldi.”

McCoy kızının kendi hayatının sorumluluğunu almasını önemsediğini söylüyor: “Benim yüzümden pek çok dezavantajı var zaten. Herkesin gözü önünde bir hayat sürdürmek kolay değil. Kendi başına nasıl hayatta kalacağını öğrenmeli. Hayat hepimiz için zorlu dersler saklıyor, o da kendi deneyimini edinmek zorunda.”

Bu da çalışmak, kirayı ve faturaları ödemek anlamına geliyor: “Bütün bunları öğrenecek. O benim kızım, ne kadar güçlü olabileceğini biliyorum.”

Genç kalmak

McCoy’un 20’lerinde bir kızı olduğunu tahmin etmek çok zor. Neredeyse kızıyla aynı yaşta görünüyor. Bunu sürekli su içmesine bağlıyor, bir de açık hava tutkusuna.

First Lady olduğu günleri “heyecan verici bir deneyim” olarak hatırladığını söyleyen McCoy, “Kendimi ayrıcalıklı hissediyordum” diye özetliyor duygularını. Sonra bir First Lady olarak Turks ve Caicos Adalarında başlattığı film festivalinden, turizmi geliştirmek için nasıl çabaladığından söz ediyor: “Ben oradayken turizm yüzde 41 oranında arttı. Bu benim için büyük bir onurdu.” Artık orada yaşamamakla birlikte, adaları sevmekten vazgeçmediğini söylüyor.

McCoy’un da yer aldığı Single Ladies (Bekar Anneler) dizisi üçüncü sezonuna girdi. Henüz sezonun hikayesini o da bilmiyor: “Bu kadınların başına ne geldiğini ben de bilmiyorum. Çünkü senaryoyu dört gün öncesine kadar görme şansımız yok. Dram, sevgi ve bağlılık yüklü bir hikaye. Benim oynadığım Keisha huysuz bir kadın karakter. Kimsenin fikrini değiştirmesine izin vermiyor, bu yönüyle bana benzemekten çok uzak. Fakat hepimizde bir miktar huysuzluk var, kabul etmeliyiz. Çünkü kendimiz olmaktan vazgeçmek istemiyoruz.”

Kaynak: sheknows.com