Fotoğrafçı Anna Larson iki yıl önce çocuklarının oyun oynadıkları anları fotoğraflarıyla ölümsüzleştirmeye başladı.

Farklı kişiliklere ve karakterlere sahip olmalarına rağmen Larson, çektiği fotoğraflara baktığında kızları arasında büyük bir benzerlik keşfetti ve “Barely Different” adında bir fotoğraf serisine başladı. Larson’ın iki biyolojik çocuğundan biri olan Haven ve 5 yıl önce Etiyopya’da evlat edindiği kızı Semenesh’in birbirleriyle olan ilişkilerini ve aralarındaki bağı temel alan bu seri üzerine Larson şunları söylüyor: “Biriyle birlikte büyüdüğünüz zaman, benzerlikleriniz ortaya çıkıyor. Bizi farklı yapan, aramıza mesafe koyan ya da ayıran şey derimizin rengi değil, bütünleşmiyor oluşumuz.”

İşte, bu iki farklı ruh, dünyanın farklı yerlerinde doğmuş olmasına ve evlat edinilerek bir araya getirilmesine rağmen artık ayrılmaz bir bütün haline gelmişlerdi.

“Hepimiz farklı kişilikleri olan bireyleriz, fakat özümüzde hepimiz aynıyız, insanız.” diyerek sözlerine devam eden Larson, ırkın, dinin veya ten renginin insanlar arasında bir engel oluşturmayacağını bu iki kız kardeşin hikayeleri üzerinden anlatıyor.

 

today.com