“İçerisi dışarısı olmuş, dışarısı da içerisi.
O zaman nerede başlayıp nerede bitiyor bu hikaye?
Havada mı? Karada mı? Yoksa denizde mi?
Siz sadece o yeri hayal edin gerisi kolay” 

Dünyayı dolaşıp, yeni yerler keşfetmeyi seven Edie ile dünyayı odasından keşfetmeyi seven James’ın ortak noktası hikaye anlatmayı çok sevmeleridir. Aynı bisküviye bayılırlar ama hiç tanışmamışlardır. Ta ki o güne kadar…

Akbank Çocuk Tiyatrosu yeni oyunu için, 1979’dan bu yana çocuk ve gençlere yönelik oyunlar sergileyen, farklı atölye çalışmaları yapan Londra’daki Polka Tiyatrosu ile işbirliğine giriyor. Londra Polka Tiyatrosu’nun çocuklara yönelik düzenlediği atölye çalışmaları sonucunda katılımcı çocuklar tarafından yazılan metinler çerçevesinde ortaya çıkan eğlenceli, komik ve sürprizlerle dolu oyunu “İçerisi Dışarısı” Türkiye’de ilk kez sahnelenecek.

Yönetmenliğini Jonathan Lloyd’un yaptığı “İçerisi Dışarısı”, Nisan ayı boyunca Cumartesi günleri dört ayrı gösteriyle küçük izleyicilerinin karşısında olacak.

Çevirmenliğini Seçil Honeywill’in, sahne tasarımını Albert Potrony’un, ışık tasarımını Chris Randall’ın, yardımcı yönetmenliğini Lerzan Pamir’in, süpervizorlüğünü Mehmet Ergen’in üstlendiği oyunda Kubilay Çamlıdağ, İpek Türktan Kaynak rol alıyor. Oyun 4 Mayıs, 18 Mayıs ve 25 Mayıs tarihlerinde 11.30’da çocuklarla buluşacak. Bilet fiyatları, tam 6, öğrenci 3 TL.