Rebecca Herrin Oklahama Üniversitesi Dans Okulu’nda profesyonel dansçı ve öğretmen olarak çalışıyor. Birkaç sınıfa ders vermenin yanı sıra, Cumartesi günleri gençlere özel bir program yapıyor ve yaz okulunu yönetiyor. Üstelik yedi aylık hamile. İlk bebeğini bekliyor.

Herrin, sahne kariyerine geçirdiği bir kazaya kadar devam etmiş. Ancak kazadan sonra dansla ilişkisini öğretmenlik düzeyine indirgemek durumunda kalmış. O kadar iyi yapmış ki işini, Texas’tan Oklahoma’ya transfer olmuş. Sekiz yıldır burada ders veriyor.

Dans ederken üniversitede ders vermeyi hayal bile etmediğini söylüyor Herrin. Ama öğretmenliği çok sevmiş. Kendi tecrübelerinden dolayı öğrencilerine kazalardan nasıl korunabileceklerini öğretmeye özel bir itina gösteriyor.

İlk bebeğine gebe olduğunu öğrendikten sonra da dans etmekten vazgeçmemiş. Bu Ağustos’un 28’inde doğum yapacak. Ancak son ana kadar sahneden inecek gibi görünmüyor.

Kendini çok iyi hissettiğini ve dans etmenin bedenine iyi geldiğini söylüyor. Gebeliğinin üçüncü ayına kadar öğrencilerine söylememiş bile. Nihayet karnı büyümeye başladığında öğrencilerine “hoplayıp zıplayamıyorum, bacaklarımı o kadar açamıyorum, çünkü hamileyim” diye vermiş haberi.

Herrin işini anlatırken sıradan bir iş olmadığını, elbette kendince zorluklar barındırdığını ama pek çok avantajı da olduğunu söylüyor. Doğumdan sonra bedeninin hızla kendini onaracağından emin, çünkü dansçılar kaslarını herkesten daha çok kullandıkları için beden bu konuda zaten talimli.

Kaynak: The Oklahoma Daily