Efendim bu yazıyı okurken fon müziği olarak tavsiyem şu olacak.

 

Zira sözleri tam uyuşmasa da İlyas’ın ruh hali bir süredir bu, dolayısıyla benim sürüklendiğim yer de bu.

Tabii haklı sebepleri var, bir süredir başka şehirdeydik ve orada okula yollamaya çalıştık. Türkiye’nin en şahane kreşlerinden biri olmasına rağmen İlyas külliyen reddetti. Sanırım onu yaban ellerde terk edeceğimizi düşündü. Babasına kelimenin tam anlamıyla yapıştı, bir de sürekli hastaydı, dolayısıyla her şeye ağladı,bozuldu filan..

E döndük eve, normale dön değil mi? Yooo, kolay mı öyle? “Yaşasın peynirli yumurtaaaa!” ile sarkmış alt dudak ve gözde dönen yaşlarla “ben kahvaltı etmek istemiyorum” arası maksimum 3 dakika… Dolayısıyla ben bu aralar İlyas’ın halet-i ruhiyesine çalışıyorum. Yavaş yavaaaaaş normale dönüyoruz. Kesin normale döndüğümüz zaman da hasta olur, al sana… (Buraya sesli bir el hareketi alalım.)

Melankoli'den yorgun düşmüş anne ve oğulları. Not: evet uzun tişörtleri sokağa saklıyorum ve evet battaniyeyi ben ördüm 🙂

“Eeee gebelik?” derseniz de pek bir şey yok. Doktor muayenesi haftaya cuma.

Edepsizliği bıraktım, normal yemek yiyorum, bu yüzden de İlyas’taki ebatlarıma döndüm. Sıkıcı bi’ şey oğlum bu hamilelik. Yani şükür bir sağlık sorunumuz yok. Dolayısıyla düşünecek bir şey de yok, büyüyor işte kendi kendine de süre çok uzun değil mi sizce de? Bana fenalık geliyor valla. İlk 6 ay gereksiz sonra hamile oluyor insan. Üstüne konforsuz ve rezil bir şey de; hapşırınca çişin kaçar, çok gezer dolanırsın hemoroid sinyal verir, sindirim sistemi iç baskılara dayanamaz geğirtmek suretiyle alarm verir. Rezalet!

Bir de onca zaman herkesle aynı mevzu, pöff! Bir de iyi niyetli göbek sevenler cemiyeti var bi daha pöff!

Bu bebe sanki İlyas’tan biraz daha hareketli, bu arada ismi Yaman mı olsa acep diyoruz. E bilmeden biz bu bebekle Mayıs ayında beraber de direnmişiz. Yakışır da yani.

İlyas da hala “Dünya” dediği için biz de “yaman dünyaaaaa her şey bombooş yolcu sarhoşş” ya da “Ah yaman dünyadaaa yamandan dünyadaaa yamandan yüzüneeee” şeklinde yavşaklık peşindeyiz ailece huyumuz kurumasın.

Bu kısa bir ara yazısı olsun, doktor muayenesinden sonra görüşürüz.

Haftasonu hava güzel olacak, evde oturmayın, AVM’ye gitmeyin.

Sevgiler.