Güney Kore asıllı Amerikalı görsel sanatçı, CYJO (Cindy Hwang) kültürün, deneyimlerin, gelenek ve modernitenin bireysel ve kolektif kimliği nasıl şekillendirdiğini, bunların bir aile kavramı çerçevesinde nasıl bir arada var olabildiğini araştırmaya karar verdi. Son projesi, KYOPO, özellikle Koreli-Amerikan 200 kişinin profiline yoğunlaşan fotoğraf ve metin ağırlıklı bir çağdaş sanat projesi oldu.

Etnik kimliğini “Batı Koreli” olarak tanımlayan Cyjo, Güney Kore’de doğdu ve Amerika Birleşik Devletleri’nde büyüdü. 2010 yılından 2013 yılına kadar New York ve Pekin’de çektiği fotoğraflardan “Mixed Blood” adlı bir seri oluşturdu ve  önceki çalışmalarına nazaran daha soyut bir yaklaşım geliştirerek bireysel ve kolektif kimlikler arasındaki dinamiği araştırdı, ancak, bu seri ile fotoğraflarında daha edebi bir dil kullandı.

2000 yılında, ilk kez Amerika Birleşik Devletleri nüfus sayımında, insanlara ırkını belirtirken birden fazla tanımlayıcı kelime kullanmalarına izin verildiğinde yaklaşık 7 milyon kişi kendini “karışık ırk”a mensup kişiler olarak tanımladı. Bundan yola çıkarak projesine başlayan sanatçı, fotoğrafları ile aileler arasındaki sosyal, kültürel ve çevresel değişikliklere de vurgu yaptı.

 Family, 2010. Yurttaşlıklar: Amerika,İtalya, Kore. Köken: Italya, Kore. Diller: İngilizce, Italyanca, Korece. New York yaşıyorlar.

Casarosa ailesi. 2010. Yurttaşlıklar: Amerika, İtalya, Kore. Köken: Italya, Kore. Diller: İngilizce, Italyanca, Korece. New York'ta yaşıyorlar.

Chandola ailesi. Yurttaşlıklar: Hindistan, Kore. Köken: Hindistan, Kore. Diller: İngilizce, Korece, Hindu dili. Beijing'de yaşıyorlar.

Doyle ailesi. Vatandaşlık: Amerika. Köken: Afrika, Küba, Fransa, Irlanda. Diller: İngilizce, İspanyolca, Fransızca. New York'ta yaşıyorlar.

Huang Rierson ailesi. Yurttaşlıklar: Amerika, Belçika. Köken: Fransa, Çin, Almanya, Irlanda, İskoçya. Diller: Fransızca, İngilizce. Beijing'de yaşıyorlar.

James ailesi. Yurttaşlıklar: Amerika. Köken: Çin, İngiltere, Filipinler, Almanya, Irlanda, Japonya, Prusya. Diller: İngilizce, Fransızca. New York'ta yaşıyorlar.

Kishimoto ailesi. Yurttaşlıklar: Çin, Japonya. Köken: Çin, Japonya. Diller: Japonca, İngilizce. Beijing'de yaşıyorlar.

Snodgrass ailesi. Vatandaşlıklar: Amerika, Çin. Köken: Almanya, Çin, İrlanda. Diller: İngilizce. 1999 yılından beri Çin'de yaşıyorlar.

Valter ailesi. Yurttaşlıklar: Amerika, Almanya. Köken: Bahama, Fransa, Almanya. Diller: İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca. New York'ta yaşıyor.