İktidarlar gündelik hayatı da düzenlemeye talip olurlar kimi ülkelerde. Ak Parti’nin bir süredir belirginleşen bu mühendislik faaliyeti hayatın her anında karşımıza çıkabiliyor.

Başbakan Erdoğan’ın vatandaşın cebinden sigara almasıyla başlayan bu ikili ilişki süreci kucağına aldığı miniğin annesine “Çocuğu hasta etmişsin” düzeyine çıktı.

Başbakanın takılmadığı bir anne-çocuk ilişkisi kalmıştı.

Anne-çocuk ilişkisinin kutsallığına inandığımızdan sakıncalı bulmuyoruz. Ortada bir fena muamele varsa, o fena muameleyi anne dahi yapıyor olsa müdahale edilmelidir elbette.

Ama bir anneyi bu şekilde azarlamak kimsenin haddine değildir. Başbakanlar dahildir buna.

***

AKP genel merkezindeki çocuk oyun alanına ziyaret eden Erdoğan, burnu akan bir çocuğun annesine dönerek “Çocuğu hasta etmişsin” dedi.

AKP Genel Merkezi’nde çocuklar ve engellilere yönelik yapılan düzenlemeler için Genel Merkez Sosyal İşler Başkanlığı tarafından tanıtım filmi hazırlandı. Günlük çalışmalarına devam etmek için AKP Genel Merkezi’ne gelen Başbakan Erdoğan da tanıtım filminde yer aldı.

Genel Merkez fuayesinde düzenlenen oyun alanındaki çocuklarla sohbet eden Erdoğan, bir çocuğun kravatını göstererek, “benim kravatım çizgili, senin ki renkli” demesi üzerine çocuğu kucağına alarak bir süre sevdi. Çocuğun “Tayyip dede” diyerek arabasının kopan parçasını göstermesi üzerine Başbakan Erdoğan da “Annen mi koparttı” diye çocuğa sordu. Kağıt mendil ile kucağına aldığı çocuğun burnunu da silen Erdoğan, çocuğun annesine dönerek “Çocuğu hasta etmişsin” dedi.

AKP’nin aileye verdiği önem nedeniyle genel merkezde oyun alanı düzenlediklerini belirten Başbakan Erdoğan, “Engellilerle ilgili yapılan düzenlemeler ve bu hassasiyetleriyle beraber genel merkezimiz bütün sosyal taleplere cevap verecek şekilde düzenleniyor. Partimize gelen anneler, babalar buraya geldiklerinde çocuklarını bu parkın içine bırakıp, çocukları eğlenirken, oynarken onlar da görüşmelerini gerçekleştiriyor. Personelimizin çocukları da burada vakit geçiriyor, öğretmenleriyle beraber” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, Genel Merkez binasında engellilere yönelik kolaylıklara da öncelik verdiklerini vurgulayarak, “Her geçen gün eksiklikleri gidererek bir siyasi parti olmanın ötesinde halkıyla bütünleşen bir parti olmanın gereklerini yerine getiriyoruz” ifadelerini kullandı.