Anne ve babalarımızdan aklı başında olmalarını bekleriz. Ama onların da insan olduklarını unuturuz. Aşağıda görecekleriniz sahiden hayata geçirilmiş tuhaflıklar. Bazıları sevimli, bazıları ürkütücü… Ama her biri tümüyle benzersiz…

Kiralık oyuncu tuttu

23 yaşındaki Xiao Feng iş güç sahibi olmak yerine bütün zamanını video oyunlarında harcıyordu. Babası oğlunu video oyunlarından uzak tutmanın bir yolunu buldu. Parayla başka oyuncular kiralayıp oğlunun sürekli yenilmesini sağladı. Feng başka bir oyuna geçmekle yetindi.

Milyoner çöpçü

53 yaşındaki Yu Youzhen emlakçılık sektöründe çalışarak tam 228 milyon dolar biriktirdi. Bir de baktı ki bu esnada ihmal ettiği oğlunun pek çok olumsuz davranışı var ve bu olumsuzlukların bir bölümünü babasının sahip olduğu parayla sahneliyor. Yu bunun üzerine oğluna iyi örnek olmak için yaşadığı şehirde çöpçülük yapmak için gönüllü oldu. Amacı oğluna parayla saadet olmayacağını göstermekti.

Meydan okumak

Rick van Beek cerebral palsy hastası kızına bakmak için çok çalışmak zorunda. Ancak yürüyemeyen ve konuşamayan kızının en büyük tutkusu da evin dışında zaman geçirmek. Bu yüzden triathlon yarışmalarına kızıyla birlikte katılıyor. Yarış esnasında kazanmaktan çok kızını gözettiği için çoğu kez yeniliyor ama pek umurunda değil. Onunla yüzüyor, koşuyor ve bisiklete biniyor.

Etekli baba

Türkiyeli okuyucu gözyaşları içinde okumuştu bu hikayeyi. Alman baba Nils Pickert etek giymeyi seven oğluyla dalga geçilmesine katlanamayıp bir gününü onunla sokakta üzerinde etekle dolaşarak geçirmişti.

Diyabet dövmesi

Philippe Aumond ve Camille Boivin’in oğulları Jacop şeker hastası. O yüzden günde beş kez insülin iğnesi yapılması gerekiyor. Anne ve baba çocuklarıyla ne kadar empati kurabildiklerini göstermek için, kendi karınlarına birer insülin pompası dövmesi yaptırmışlar.

Odayı temizletmek

Hafta sonu iş seyahatine çıkmak zorunda kalan bir anne çocuklarını kendi odalarını temizlemeye motive etmeye çalışıyor: “Odanıza yemek için 100 dolar sakladım. Temizleyin ki bulasınız.”

Kontratlı iPhone

Janell Hofmann sonunda ikna olup oğluna bir iPhone aldı. Ancak belli şartları da vardı. Bu minik hediyeyi oğlu ancak ona 18 maddelik bir kontrat imzalattıktan sonra verdi. Kontratın maddeleri arasında indirilen video ve resimlerin türünü ve sayısını sınırlayan kurallar da bulunuyordu.

Adam Sandler gibi baba

Aşağıdaki mesajda şunu diyor Adam Sandler: “Çocukları dövmek gerektiğine inanmam. Üzerlerine Justin Bieber t-shirt’i giydirip okula gönderirim. Nasılsa diğer çocuklar gerekeni yapar benim için.”

Kaynak: oddee.com