Sevgili bebek,

Seninle henüz karşılaşmadık ama uzun zamandır sana mektup yazıyorum. Yazıyorum çünkü seni bir dakika bile aklımdan çıkaramıyorum. Henüz birkaç aydır birlikte olmamıza rağmen seninle paylaşacağım çok fazla şey olduğunu düşünüyorum. Hepsi komidinimin üzerinde duran günlüğümde yazılı, bir gün bu günlüğü sana vereceğim. Annenle babanın nasıl tanıştığını öğreneceksin. Kendini, etrafımızdaki insanları orada bulacaksın.

Bütün bu mektuplarda, kendimi hayal ettiğim anne olarak buluyorum. Çizdiğim bu anne resminde, çok fazla sürpriz ile karşılaşsam da kendime verdiğim sözler var. Her zaman güne seni ne kadar çok sevdiğimle başlayıp günü yine seni ne kadar çok sevdiğimi söyleyerek bitirmeye yeminliyim. Geceleri, seni seviyorum dediğimi duyacaksın, her sabah seni yumuşacık bir sesle ve kocaman bir gülümsemeyle uyandıracağım annemin de bana yaptığı gibi. Belki küçük önemsiz bir şey gibi gelebilir sana ama bana güven; bu, senin güne mutlu başlamanı sağlayacak.

Yeni şeyler denediğinde, bir nebze de olsa endişelendiğimi sana hissettirmeyeceğim. Korkularımın seni yavaşlatmasına izin vermeyeceğim. Sana güveneceğim.

Doğum gününü önemseyeceğim. İstersen bir yaşında istersen 35 yaşında ol, her doğum gününde balonları şişirerek sürpriz partilerle doğum gününü kutlayacağım. Bazen bu günleri seveceksin, bazen bu kutlamalar sana sevimsiz gelecek ama geçmişe dönüp baktığında seni önemseyen insanları bileceksin.

Bocaladığında sana yardım edeceğim. Hata yapmana da izin vereceğim. Seni her koşulda seveceğim.

Sana bir kütüphane kuracağıma söz veriyorum. Okumayı öğrenmene yardım edeceğim, seninle hikayeler paylaşacağım. Harry Potter dünyasını keşfettiğinde yanında olacağım. Çocukken Roald Dahl kitaplarını silip süpürdüğümdeki heyecanımı sende göreceğim. Sevdiğim kitapları seninle paylaşacağım. Kelimelerle, kitaplarla ve hayal gücüyle dolu bir dünya için söz veriyorum.

Seni dinleyeceğim. Moralin bozuk olduğunda sana nefes alabileceğin zaman ve mekanı sağlayacağım. Üzüldüğünde ve kızdığında seni anlamaya çalışacağım. Deneyeceğim.

Sana karşı dürüst olacağım. Seni korumaya çalışacağım. Bilmen gereken bir şey olduğunda bunu sana direkt söyleyeceğim. Seni üzeceğini bildiğim şeyleri kendime saklayacağım.

Farklılıklar hakkında konuşacağım, seni farklı kılan her şeyi seveceğim. Hayatındaki önemli anları fotoğraflayacağım, yazacağım ve belgeleyeceğim. Küçük şeyleri de göz ardı etmeyeceğim. Geceleri, sana şükran duyduğun şeyleri soracağım. Bu, sana bir bakış açısı kazandıracak.

Çoğunlukla, tatlı bebeğim, sana sevgimi göstereceğim. Seni, babanı, arkadaşlarımızı ve ailemizi seveceğim. Kelimelerim ve hareketlerim ile bunu sana söyleyeceğim ve göstereceğim. Sözler tutulmak içindir, olmasını sağlamak ise bizim elimizdedir. Sevgim seni güvende tutacak.

Seninle buluşacağım anı dört gözle bekliyorum.  Annen.