DVD kutularını eğlenceli kalem kutularına dönüştürün!

Yazın yapılan geziler eğlenceli olabilir fakat çocuğunuzun sıkılmaması için yaratıcı olmanız şarttır.

Yola çıkmadan önce evde bulduğunuz eski bir dvd kutusunu, birkaç boya kalemini ve kağıdı yanınıza alın ve bu kalemleri saklayacağı bir kutu yapmasına izin verin.

Çocuğunuzun sanatsal yanını ortaya çıkarmasına izin verin!

Sanatsal aktiviteler her zaman ev içerisinde yapılacak diye bir kural yoktur. Açık renk olan bir çarşafı, değişik renklerdeki boyaları ve fırçayı alın, çarşafı yere serin ve çocuğunuzun sanatsal yanını ortaya çıkarmasına izin verin.

Ev yapımı baloncuklar!

Sabun, gliserin, yağ ve suyu plastik bir kapta karıştırmasına izin verin. Kendi yaptığı bu karışımla eğlenceli vakit geçireceğini unutmayın.

Gazete kağıdından uçurtma yapın!

Ucuza mal ettiğiniz uçurtmanızla eğlenmek istemez misiniz?

Tek ihtiyacınız olan şey bambu çubuklar ve gazete kağıdı…

Kamp ateşinde yiyeceklerinizi pişirin!

Havalar dışarıda yemek yapmak için ideal. Kamp yapıyorsanız yiyeceklerinizi alüminyum folyoya sarıp bir çubuğa sabitleyerek, ateşin üzerinde çevirin.

Çocuklarınıza kumla oynayabilecekleri bir alan yaratın.

Geniş ve çok yüksek olmayan bir kutu bulun ve içerisini nemli kumla doldurun ve çocuklarınızın güzel vakit geçirmesine yardım edin.

Bahçede Scrabble oynayın

Büyük karton kağıtlara büyük harfler yazdırın ve klasik oyun kurallarına uyun. Çocukların hem bedenlerini hem de zihinlerini çalıştırmasına yardımcı olan bir aktivite yaratmış olacak ve çok eğleneceksiniz.

Çocuğunuzun eserlerini sergileyin!

Çocuğunuz kültür- sanatla ilgili şeylere meraklıysa ona bir açık hava sergisi oluşturun. Çamaşır ipinize çocuğunuzun yaptıklarını mandal yardımıyla asın ve sergiye komşularınızı davet edin.

Duş perdesi ile hem oyun hem de dinlence alanı yaratın!

Bir duş perdesini kapın ve hula-hoop üzerine kancayla veya iplerle tutturun. Bir ağaca asın, içerisinde hem okuyabileceğiniz hem de eğlenceli oyunlar oynayabileceğiniz serin bir alana sahip olacaksınız.