20160517_e8eac79b-1635-47b7-8cbd-7da5c1b37693

BASF Kids’ Lab, 9 – 12 Haziran 2016 

BASF’nin çocuklara kimyayı ve bilimi daha yakından  tanıtmayı amaçladığı 6-12 yaş arası çocukların özel eğitmenler eşliğinde, zararsız maddelerle interaktif ve eğlenceli deneyler yapmasına imkân tanıyan Kids’ Lab, İstanbul Modern’de etkinliklerine devam ediyor.

Her ayın 4 günü, özel eğitmenlerle gerçekleştirilen Kids’ Lab’in deneyinde çocuklar  kirli suyu arıtıyor, temiz su üretiyorlar. Programa 6-12 yaş grubundan çocuklar ücretsiz olarak katılabiliyor.

Bilgi ve rezervasyon için: egitim@istanbulmodern.org

***

Canavar Atölyesi, 12 Haziran 2016

30 dakika süren, anlatımlı, sorgulamaya dayalı kısa müze gezisinde çocuklara rehberler eşlik ediyor. Daha sonra atölye çalışmasına geçiliyor. Müzenin yeni sergisinde bulunan Choe U-Ram’ın mekanik ve eğlenceli heykel çalışmalarından yola çıkılarak tel,  şölin gibi üç boyutlu malzemelerle, form inşa gibi becerilerin geliştirildiği, eğlenceli bir canavar heykel oluşturma çalışmasına 5 – 7 yaş aralığındaki çocuklar katılabilir.

Eğitim Ücreti: 20 TL

Kayıt için tıklayınız.

***

Pera Genç, 13 Temmuz – 20 Temmuz 2016

Pera Genç, Temmuz ayında, Mario Prassinos: Bir Sanatçının İzinde: İstanbul-Paris-İstanbul” sergisi kapsamında 13-17 yaş grupları için felsefe ve doğayla ilgili iki farklı ve yaratıcı program hazırladı.

Katlımcılar “Doğaya Prassinos’un Gözünden Bak!” adlı iki saatlik atölyede mürekkeple damlatma ve üfleme gibi tekniklerle görselleştirecekleri doğa imgelerini, Prassinos’un üretim sürecini deneyerek yeniden yorumluyorlar.

“Taklit mi, Yaratıcılık mı?” felsefe atölyesinde ise, Prassinos’un Küçük Alpler” manzara eserlerinden yola çıkarak taklit ve yaratıcılık konuları üzerinde fikir yürütüyorlar.

Kontenjan: 10 kişi

Atölye Başına Katılım Bedeli: 35 TL

Detaylı bilgi: egitim@peramuzesi.org.tr

***

Yaz Eğitim Etkinlikleri, 12 Temmuz – 24 Temmuz 2016

Pera Çocuk, 12-24 Temmuz 2016 tarihleri arasında, “Mario Prassinos, Bir Sanatçının İzinde: İstanbul-Paris-İstanbul” ile “4. Jameel Ödülü” sergileri kapsamında 4-6 ve 7-12 yaş gruplarına yönelik Yaz Eğitim Etkinlikleri kapsamında 12 yaratıcı ve eğlenceli atölye düzenliyor.

Fransız ressam, illüstratör, sahne tasarımcısı ve yazar Mario Prassinos’un “Bir Sanatçının İzinde: İstanbul-Paris-İstanbul” sergisinde çocuklar gerçeküstücülük akımı hakkında bilgi ediniyor. Atölyelerde mürekkeple üfleme, mono baskı, asamblaj, portre, silüet, kolaj, tasarım gibi teknikler öğreniyor; ahşap parçaları, pastel boya, rafya, kumaş, strafor gibi malzemeler kullanıyorlar. Doğa bilinci kazandırmaya yönelik atölyelerin yanı sıra, çocuklar kitap tasarımı ve karakter yaratmayı deneyimliyorlar.

İngiltere’nin en köklü ve önemli sanat kurumlarından Victoria ve Albert Müzesi ile Art Jameel’ın işbirliğiyle “4. Jameel Ödülü” sergisinde ise, çocuklar Jameel Ödülü, güncel sanat ve sanatçılar hakkında bilgi ediniyor. Atölyelerde geometrik form, patates baskısı ve vitray gibi çeşitli tekniklerle çalışıyorlar. Kil, pleksi, karton ve akrilik boya gibi malzemeler kullanarak tasarım çalışmaları gerçekleştiriyorlar.

Kontenjan: 10 kişi

Atölye Başına Katılım Bedeli: 45 TL

Detaylı bilgi: egitim@peramuzesi.org.tr