Domates ve Mozzarella Tırtılı

Çeri domatesleri ve mozzarella toplarını tırtıla benzer bir şekilde yerleştirin. Bir kürdan kullanarak, gözler için domateslerin ön tarafına iki küçük humus koyun, ardından tırtılın antenlerini yapmak için kafa kısmını oluşturan domatesin üstüne bir kürdanın iki yarısını dikey şekilde yerleştirin.

Portakal ve Havuç Güneşi

Büyük bir portakalı ince yuvarlak dilimler halinde kesin. Bir dilimini tabağın merkezine yerleştirin. Üçgen şeklindeki ışınlar için portakalın etrafına havuç dilimlerini koyun. Mutlu bir görünüm vermek için iki kuru üzümü göz olarak kullanın.

Oyuncak Ayı Tostu

Kepekli ekmeğin bir dilimini tost makinesine koyun. Çıkardıktan sonra ekmeğin tüm yüzüne fıstık ezmesi sürün. Kulaklar için ekmeğin üst köşelerine iki muz dilimi ve burnu için ekmeğin ortasına bir dilim muz koyun. Gözler için kuru üzüm kullanın.

Sebzeli ve Çubuk Krakerli Scooter

Tekerlekler için dört salatalık dilimi kesin. Bir parça peynir alın ve yatay olarak peynirin arka ve ön kısımlarına iki kürdan yerleştirin. Jantlar için kürdana salatalık dilimleri yerleştirin. Peynirin ön kısmına küçük bir delik açın ve içine bir çubuk kraker koyun. Gidonlar için yatay bir şekilde koyacağınız ikinci bir çubuk krakeri krem peynirle dikey krakere yapıştırın.

Çilek Çiçeği

İki çileği dört parçaya ayırmak suretiyle çilek dilimleri elde edin. Çiçeğin boyutuna siz karar verin. Çiçek yaptığınız çileklerin ortasını yaban mersini ile doldurun ve sap kısmı için kereviz sapı kullanın.

Güneş Sistemi Tabağı

Muz, armut, kivi, portakal ve peynir dilimlerini dairesel bir şekilde kesin ve Satürn halkaları için peyniri uzun, ince bir dikdörtgen şeklinde kesin. Daireleri yerleştirin ve bir üzüm, yabanmersini, nohut ve bir bir dilim pepperoniyi tabağa koyun. Gezegenleri ve güneşi yerleştirirken şu düzene uyun: Güneş (portakal), Merkür (nohut), Venüs (muz), Dünya (kivi), Mars (üzüm), Jüpiter (pepperoni), Satürn (peynir), Uranüs (armut) ve Neptün (yaban mersini). Yıldızları yapmak için gezegenlerin arasına süzme yoğurt yerleştirin. Sağlıklı atıştırmalıklar hem eğitici hem de lezzetli olabilir!

Kırmızı Biber ve Humus Volkanı

Bir tabak üzerine 2 yemek kaşığı humus koyun. Humusu üçgen şeklinde yayın. Dört beş dilim halinde kırmızı biber kesin ve lav püskürten bir yanardağ yaratmak için humus üstüne biber dilimlerini yerleştirin.

Dil Peyniri Ahtapotu

Mutfak makası kullanarak, yarım dil peynirini ortadan kesin. Sekiz kola ulaşıncaya kadar peyniri ayırmaya devam edin. Gözlerini yapmak için kuru üzümü ikiye ayırın ve fıstık ezmesi ile peynire yapıştırın.

Kivi ve Muzdan Palmiye Ağacı

Ağacın gövdesi olarak bir muzun yarısını kullanın. Hafif kavisli dilimler halinde bir kiviyi kesin ve muz üstüne dilimleri yerleştirin palmiye ağacı yaprakları gibi dışa doğru düzenleyin.

Elma ve Üzüm Arabaları

İki dilim halinde elmaları kesin. Elma dilimlerinin her iki ucunun içine yatay bir şekilde kürdan yerleştirin. Tekerlekleri yapmak için üzümleri kürdana doğru kaydırın.