Borusan Contemporary’nin 5-12 yaş aralığındaki çocuklar için, yaş grubuna uygun olacak şekilde her hafta düzenlediği iki saatlik atölye çalışmaları Mart ayında da devam ediyor.

Mart ayında düzenlenecek atölyeler ve program ise şöyle:

08.03.2014/ Cumartesi

Heykel Sanatı ile Tanışma (6 – 9 yaş)

30 dakika süren rehberli, sorgulamaya dayalı kısa sergi gezisinden sonra atölye çalışmasına geçilir. Türkiye ve farklı ülkelerin sanatçılarının yaptığı heykeller yakından incelenir. Koleksiyonda yer alan üç boyutlu çalışmalardan yola çıkılarak köpük ve benzeri malzemeler özel bir düzenekle dizayn edilen makine ile şekillendirilir. Form inşa gibi becerilerin geliştirildiği, bol kesmeli, bükmeli eğlenceli bir soyut heykel çalışmasıdır.

***

09.03.2014/ Pazar

Boya Püskürtme ile Soyut Resim (5 – 8 yaş)

Sergi gezisinde koleksiyonda ve sekizinci katta yer alan soyut resimler yakından incelenir. Ardından her katılımcı için hazırlanan eşit büyüklükteki kâğıtlara boya tüplerinin sıkılacağı eğlenceli bir soyut resim çalışmasıdır.

***

15.03.2014/ Cumartesi

Kedilerin Dünyası (7 – 11 yaş)

Kısa süren rehberli, zaman zaman dramanın kullanıldığı sergi gezisi sırasında, koleksiyonda bulunan çalışmalar yakından incelenir. Bu paylaşımdan sonra atölyeye dönülür. Kedilerin soyutlaştırılarak ele alındığı, kağıt, çizgi ve renklerin kullanılacağı bir resim çalışmasıdır.

***

16.03.2014/ Pazar

Renklerin Dansı (5 – 9 yaş)

30 dakika süren rehberli sergi gezisinden sonra atölye etkinliği başlar. Özel parlak bir boyanın kullanılacağı keyifli bir resim çalışmasıdır.

***

22.03.2014/ Cumartesi

Kirpinin Rüyası (5 – 8 yaş)

Atölye öncesi kısa müze gezisiyle müze, koleksiyon, çağdaş sanat ve disiplinlerle ilgili sorgulama yapılır. Kürdan, tüy, boya ve diğer malzemelerin kullanılmasıyla oluşturulan üç boyutlu bir kirpi yapma projesidir.

***

23.03.2014/ Pazar

Fırça ve Hayaller (5 – 9 yaş)

30 dakika süren rehberli sergi gezisinde iki boyutlu renkli çalışmalar incelenir. Ünlü ressamların soyut çalışmalarından yola çıkarak, bristol, parlak akrilik ve diğer malzemelerin kullanılacağı soyut rengârenk bir çalışmadır.

***

29.03.2014/ Cumartesi

Harflerden Heykeller (7 – 12 yaş)

30 dakika süren rehberli sergi gezisinden sonra atölye etkinliği başlar. Katılımcıların seçtiği bir harften yola çıkarak, tel alçı, bandaj, boya ve diğer malzemeleri kullanarak yapacakları bir heykel çalışmasıdır.

***

30.03.2014/ Pazar

Kandinsky’le Sanat (5 – 9 yaş)

30 dakika süren rehberli sergi gezisinde iki boyutlu renkli çalışmalar incelenir. Kandinsky’nin çalışmalarından yola çıkarak, bristol, akrilik ve diğer malzemelerin kullanılacağı, dairesel formların oluşturulacağı rengârenk bir çalışmadır.

Detaylı bilgi ve kayıt için tıklayınız.