Borusan Contemporary,  Eylül ayında da 5-12 yaş aralığındaki çocuklar için yaş grubuna uygun olacak şekilde her hafta değişen iki saatlik atölye çalışmalarından oluşan yaratıcı atölyeler düzenlemeye devam ediyor.

Düzenlenecek atölyelerin programı ise şöyle:

20.09.2014

Yansıtan Havuz (5 – 8 yaş)

Kısa sergi turu sırasında Bill Viola’nın ilk dönemki çalışmalarından olan ve video sanatının ilk yıllarına ait “Yansıtan Havuz” adlı eseri yakından incelenir. Atölyede yansıtan havuzun yarattığı etki ve algının yeniden yorumlanacağı iki boyutlu bir çalışmadır.

21.09.2014

Çoğaltmalar (8 – 12 yaş)

Rehberli kısa sergi turu sırasında koleksiyonda yer alan Paul Schwer’in baskıları incelenir. Herkesin kişisel baskı yapmasına olanak veren çalışmaya geçilir. Farklı malzemelerden oluşturulan yüksek kalıplarla, rengarenk boyanmış özel fonlara, baskı presi aracılığıyla baskıların yapıldığı eğlenceli bir çalışmadır.

27.09.2014

Doğa Üçlemesi (6 – 10 yaş)

Kısa sergi turunda Herbert Brandl’ın çalışması yakından incelenir. Fırça darbeleri, renk, ton, doku gibi temel resimsel öğeler üzerinde durulur. Doğanın küçük bir parçasından yola çıkarak, tek renk ve tonlarının kullanılacağı iki boyutlu bir doğa üçlemesidir.

28.09.2014

Küçük Canavarlar Yapıyoruz (7 – 11 yaş)

Kısa bir sergi turu ile koleksiyonda yer alan üç boyutlu çalışmalar ve mekâna özgü heykeller incelenir. Ardından atölye çalışmasına geçilir. Her katılımcının bir sanatçı gibi kendi canavarını ve kişisel tasarımlarını yaptığı, kürdan, strafor ve diğer teknolojilerin kullanıldığı eğlenceli bir heykel çalışmasıdır.

Detaylı bilgi ve kayıt için: borusancontemporary.com