Her bebeğin en az bir annesi olmalı. İngiltere’de dünyaya gelen şanslı bir bebeğin ise üç annesi var.

Her şey Katy Slade’in genetik bir problem nedeniyle anne olamayacağını öğrenmesiyle başladı. Ağlayarak eve döndü Katy, her şeyi kızkardeşi Lucy’ye anlattı. Lucy, kardeşini teselli etmek için kendisini hazır hissettiğinde eğer isterse ona kendi yumurtalarından birini vereceğini, suni döllenmeyle bebek yapabileceğini anlattı.

Bir yıl sonra Katy, David Slade’le evlendi. Bir an önce de bebek yapmak istiyorlardı. Katy, kızkardeşine yumurta vermek konusunda ciddi olup olmadığını sordu. Evet, ciddiydi. Ancak henüz kendi bebeği olmadığı için taşıyıcı anne olamazdı, çünkü böyle bir durumda bebeği verememekten korkuyordu.

İmdatlarına David’in kızkardeşi Jamie Allan yetişti. Onun zaten üç çocuğu vardı ve ailesinin yeterince kalabalık olduğunu düşünüyordu. Lucy’nin yumurtasıyla döllenen bebek, 9 ay 10 gün boyunca Jamie’nin rahminde büyüdü.

Sonunda dünyaya bir kız çocuğu geldi. Bebeğe, bütün bu işlemler için David ve Katy’ye finansal yardımda bulunan büyükanne Beatrix’in adı verildi.

Katy, “Onu kucağıma aldığımda Lucy, Jamie ve David’e baktım. Bebeğimde hepsinden izler vardı. Beatrix onu bu kadar arzulayan ve seven bir ailede büyüyeceği için çok mutluyum” diye anlatıyor duygularını…

Kaynak: Parenting.com