LGBTT bireylerin aileleriyle kurduğu ilişkiyi farklı bir gözden ele alan Benim Çocuğum, çeşitli illerde gerçekleştirdiği gösterimlerin ardından 7 Haziran’da vizyona giriyor.

Muhafazakâr, homofobik, transfobik bir toplumda bir yandan aile, bir yandan da aktivist olmanın ne anlama geldiğini yedi ebeveynin gözünden anlatan Benim Çocuğum vizyona giriyor. Şubat ayında yaptığı galanın ardından Ankara, İzmir ve Diyarbakır’da da gösterilen film TBMM’de de özel gösterim yapmıştı. 

Film !f Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, !f Kare; Nar Film Festivali Varşova Türk Film Günleri; Uluslararası Eskişehir Film Festivali, Uçan Süpürge Film Festivali, Ege Belgesel Günleri, Filmamed Belgesel Film Festivali’nde de gösterildi.

Yönetmenliğini Can Candan’ın, yapımcılığını Surela Film’in üstlendiği 82 dakikalık belgesel, 25 Mayıs Cumartesi günü Diyarbakır’da düzenlenen 3. Filmamed Belgesel Film Festivali’nde de Jüri Özel Ödülü aldı. Film, üniversite gösterimleri ve festivaller sayesinde bugüne kadar 7 bin 500’ü aşkın seyirciye ulaştı.

Ulusal ve uluslararası festivallere kabul ediliyor

Film haziran ve temmuz ayı boyunca bir dizi festivale de konuk olacak. Benim Çocuğum 07 -11 Haziran’da Hindistan’ın Kerala şehrinde düzenlenecek olan 6. Kerala Uluslararası Belgesel ve Kısa Film Festivali’nde, 21 Haziran’da Londra’da düzenlenecek olan “Open City Docs Fest” Belgesel Film Festivali’nde, 21-30 Haziran’da Roma’da düzenlenecek olan 19. MedFilm Festivali’nde, 11-13 Temmuz’da yine Hindistan’da düzenlenecek olan Chennai Uluslararası Queer Film Festivali’nde, 22 Haziran-02 Temmuz tarihleri arasında Montreal’de düzenlenecek olan Montreal Dünya Filmleri Festivali’nde, 01-08 Ağustos tarihleri arasında Kıbrıs’ta düzenlenecek olan 8. Limasol Uluslararası Belgesel Film Festivali’nde, 20-29 Eylül’de de Selanik’te düzenlenecek olan 15. LGBTQ Filmleri Festivali’nde gösterilecek.

www.benimcocugumbelgeseli.com