Reuters fotoğrağçısı Caroline Camps, çocukluklarını anneleriyle birlikte cezaevinde geçiren çocukların öykülerini belgeledi. Buenos Aires’e yaklaşık 550 km uzaklıktaki Los Hornos Cezaevi’nde kalan 63 çocuğun en büyüğü dört yaşında. Çünkü ancak bu yaşa kadar Los Hornos’ta kalmalarına izin veriliyor. Aradan geçen beş yıl sonra cezaevinin kapıları bir kez daha dört kadına daha açıldı ve nelerin değiştiği bir kez daha belgelendi.

Valeria Cigara beş yıl önce kızı Milagros’a gebeydi. Hırsızlık suçundan hüküm giymişti. Şimdi Cigara dört yaşındaki Milagro’yu kucaklıyor. Milagro iki yaşına kadar cezaevinde annesiyle kaldı. Sonra da anneannesine gitti. Bu fotoğraf o ziyarete geldiğinde çekildi. Cigara ise hakkındaki bir başka hırsızlık davasının sonucuna göre ya cezaevinde kalmaya devam edecek ya da kızına kavuşacak.

Dört yaşındaki Milagros’un üstü arandı. Şimdi de anneannesi Silvia giyinmesine yardım ediyor.

Valeria Cigara kızıyla oynuyor.

Silvia Rodas, dört yaşında kızı Anahi ile birlikte. 17 Ekim’den bu yana hırsızlık ve öldürmeye teşebbüs suçlarından dolayı Los Homos’ta tutuluyor Rodas. Silvia buraya geldiğinde kızı Anahi 3 yaşındaymış, şimdi ise 9 yaşında. Annesini düzenli olarak ziyaret ediyor ve bunun için her hafta 563 km yol yapıyor. Anahi de bir yılını annesiyle birlikte burada geçirmiş.

Anahi’yi ziyarete büyükbabası Carlos getiriyor. Silvia’nın 15 yıllık hapis cezasının bitmesine daha 10 yıl var.

Julia Romero cinayet hükümlüsü olarak hapse girdiğinde oğlu 2 yaşındaymış. İki yıl oğluna burada bakmış, sonra da Buenos Aires’teki evlerine göndermiş. Romero 42 yaşında. Cezasının bitmesine daha 11 yıl var.

Romero, aynı zamanda cezaevindeki kafeteryayı işletiyor.

Kaynak: Boston.com