Pera Eğitim, Anneler Günü’ne özel 10-11 Mayıs 2014 tarihlerinde “Anneler ve Çocuklar” programını hazırladı. Programda, Stephen Chambers, Büyük Ülke ve Diğer Hikâyeler ve Andy Warhol, Herkes için Pop Sanat sergileri kapsamında “Annelerle Silüet Atölyesi” ve “Annelerle Hayali Tasarımlar Atölyesi” isimli iki farklı atölye çalışması düzenleniyor.

Annelerle Silüet Atölyesi

İngiliz çağdaş sanatçı Stephen Chambers’ın, Stephen Chambers, Büyük Ülke ve Diğer Hikâyeler sergisi kapsamında anneler çocuklarıyla birlikte “Büyük Ülke” isimli dev boyutlu çalışmayı izledikten sonra, geleneksel gölge oyunlarında kullanılan figürlerin yapı malzemesi olan deri üzerine, gölge oyun kuklalarını oluşturarak ve özel boyalarla renklendirecek ve yaratıcılıklarını ortaya koyacaklar. Ayrıca çocuklar annelerine farklı malzemelerle özel kartlarını da tasarlayacak.

Atölye tarihleri: 10 Mayıs 2014

Yaş Grubu: 4-12 yaş

Kontenjan: 10 kişi

Saat: 10:00 – 12:00

***

Annelerle Hayali Tasarımlar Atölyesi

Amerikan pop kültürünün en ikonik isimlerinden Andy Warhol’un, Andy Warhol, Herkes için Pop Sanat sergisi kapsamında anneler çocuklarıyla birlikte Andy Warhol’un popüler kültür ürünlerini inceleyecek, çocuklar kendi pop sanat ürünlerini tasarlayacaklar. Bu ürün yeni bir nesne, oyuncak ya da gümüş bir bulut olabilir. Oluşturdukları ürüne uygun ambalaj ve etiket de tasarlayacaklar. Ayrıca çocuklar annelerine farklı malzemelerle özel kartlarını yaratacak.

Atölye tarihleri: 11 Mayıs 2014

Yaş Grubu: 4-12 yaş

Kontenjan: 10 kişi

Saat: 14:00 – 16:00

***

Etkinlikler ücretsizdir.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için:

0212 334 99 00 (4) / egitim@peramuzesi.org.tr