Feyziye Mektepleri Işık Okulları, ebeveynlere çocuk yetiştirirken ve okuturken destek olmak amacıyla bir ‘Anne-Baba Okulu’ programı başlattı. Ayda bir kez düzenlenen seminerlerin bu ayki konu başlığı ise “Zararlı alışkanlıklar ve madde bağımlılığı.”

FMV Işık Okulları, düzenlediği ‘Anne-Baba Okulu’ programıyla anne baba olmanın her geçen gün daha fazla bilgi ve çaba gerektirdiği günümüzde ebeveynlere çocuk yetiştirirken rehberlik etmeyi, cevap arayan sorularına yanıt bulmayı ve çocuklarıyla doğru iletişim kurmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor. Veliler bu özverili ve uzun süreçte, çocuklarıyla yaşadığı sorunları, onların eğitim ve yetiştirilmesinde karşılaştığı güçlükleri psikolojik danışmanlar yardımıyla çözüyor.

Her ay bir uzman ve bir konuk psikolog eşliğinde düzenlenen seminerlerde, anne-babalar, iletişim becerilerini gözden geçirme ve farklı aile yaşantılarını görüp bu şekilde grup içerisinde etkileşim ortamından yararlanma fırsatı da buluyor.

26 Mart 2013 Salı saat 15.00-16.00 arasında Işık Lisesi Ayazağa Kampüsü’nde gerçekleşecek Anne-Baba Okulu’nun bu ayki seminer başlığı ise “Zararlı alışkanlıklar; madde bağımlılığı, TV, internet.”

Anne-Baba Okulu’nun devam eden aylardaki programı ise şöyle:

30 Nisan 2013 Salı 15.00-16.00

İnteraktif çözümler

28 Mayıs 2013 Salı 15.00-16.00

Genel değerlendirme