Louis C.K.: “Baba olun. ‘Annenin asistanı’ olmayın. Bu iş çok can sıkıcıdır; annenin bir liste yazmasını beklemek, bir mağazada listede yazılı olanları bulmaya çalışmak ve onu tahıl gevreği satılan reyondan arayıp doğru şeyi alıp almadığınızı kontrol etmek gerçekten canınızı sıkabilir.

Kendi listenizi yapın. Çocuklarınızla zaman geçirin. Bunlar erkekliğinize zarar vermez. Ben bunların hepsini denedim ve oldukça kötü bir baba olduğumu fark ettim. Çok fazla hata yaptım ve ne yaptığımın farkında değildim. Çocuklarım yine de beni sevdi.”

Bir çocuk şarkısı nasıl devam etmelidir?

Jim Gaffigan: “Şöyle bir çocuk şarkısı olmalı: ‘Mutluysan ve bunun farkındaysan, bunu kendine sakla ve babanın uyumasına izin ver.’

***

Uyku öncesi rutinleri üzerine:

Jerry Seinfeld: “Çocuklarım için uyku öncesi rutini adeta kraliyet ailesinin taç giyme töreni gibi. Bu konu üzerine sekiz farklı salak kitap okudum. Peki, çocukken benim uyku öncesindeki masalım neydi biliyor musun? Karanlık!”

***

Gerçeğin gerçeği üzerine:

Ray Romano: “Bir çocuğunuzun olması bir yurt yemekhanesinde yaşamak gibi. Kimse uyumuyor, her şey kırık ve her taraf kusmuk dolu.”

Stephen Colbert: “Kızım ‘Bize neden bağırıyorsun?’ diye sordu ve ben de onu ‘Seni disipline etmeye çalışıyorum!” diye cevaplandırdım. Sonra gözyaşlarıyla ıslanmış yüzünü bana çevirdi ve devam etti: ‘Çocuklarını ağlatarak eğitiyorsun.’ Bu, öyle bir hatırlatmaydı ki – kızım bu ifadeyle sadece tartışmayı kazanmadı, aynı zamanda bu ifadesiyle yeni bir hayat kazanmış gibiydi. Ve ben de sadece bir kahkaha patlattım, benim kahkaham karşısında epey şaşırmıştı; fakat daha sonra kendisi de bu duruma güldü.”

Çocukları güldürmek üzerine:

Paul Rudd: “Etrafta donumu tepeye kadar çekip dolaştığımda bu çirkin görüntümle çok ciddi olmayı denerim. Donumu tepeme kadar çekip deli gibi davranmaya bayılırım.”

***

Ve diğer gerçekler:

Will Arnett: “Oğlumun 24 saat kask takmasını istiyorum.”

Hank Azaria: “Çocuklar sadece can sıkıcı kısa boylu insanlar gibidir.”

Michael Ian Black: “Gün içerisinde çocuklarımı gerçekten sevdiğim süre yaklaşık altı dakika.”

Mike Myers: “Çocuk sahibi olmak 12 yaşında ilk defa ama her gün aşık olmaya benzer.”