Daha önce uzunçorap’a yazdığım “Validebağ Korusu’na Dokunma!” başlıklı yazımda bizim için ne kadar önemli bir yer olduğundan bahsetmiştim. Kızımın küçük ormanı. Yaz kış vakit geçirmekten büyük zevk aldığımız, nefes aldığımız korumuz.

Üsküdar Belediyesi’nin Çılgın Projesi ile değiştirilmek istenen koru, bir park alanına dönüşmesin, betonlaşmasın, rant için doğal olan kaybolmasın diye Validebağ Gönüllüleri sıkı bir çalışma içindeler. İmzalar toplanıyor, insanlar bilgilendiriliyor ve bu çılgın projenin engellenmesi için sosyal medya üzerinden çağrılar yapılıyor.

15 Ağustos günü otopark alanı yapılması için yapılan hazırlık, halkın katılımıyla engellendi. Koru gönüllüleri imza toplayıp dilekçeler sunarak korunun halka ait olarak aynen bu haliyle kalması için uğraş verdiler.

Basının çok az bir kesiminin duyarlılıkla yer verdiği haberlerde yeşilin yok oluşuna şahit olmak çok üzücü, hele ki bizimki koru düşkünü insanlar için.

Yıllar önce de koru bu tehlikeyi atlatmış yine atlatabilecek mi? Bir Gezi parkı olayı daha mı olacak? Neden olmasın?

Haydi, bilgilenin bilgilendirin, imzalayın, paylaşın, koruyu koruyalım.

İmza kampanyasına katılmak için tıklayınız.

***

İstanbul Kent Savunması,  betonlaşma ve yapılaşmaya karşı Validebağ Korusu için mücadele etmeye, Validebağ Gönüllüleri ile birlikte koruya sahip çıkmaya devam ediyor ve herkesi bugün Validebağ Korusu’na çağırıyor!

Tarih: 19 Ağustos 2014

Saat: 19:30

Yer: Validebağ Korusu Huzurevi Çay Bahçesi, Acıbadem