Çukurları dekore etmek harika bir fikir; gerilla bahçecilik ise zaten harika bir hareket. Dolayısıyla Doğu Londra bu projeyle 2 katı harika bir yer haline gelmiş.

“Çukur bahçecisi” olarak da bilinen Steve Wheen, Doğu Londra’daki sinir bozucu çatlakları minyatür yaşam alanına dönüştürüyor. Wheen’in çalışmaları; toprak, çiçek ve inanılmaz sevimlilikte minyatür objelerle yaratılmış sahnelerden oluşuyor. Wheen yarattığı tüm bahçeleri özenli bir şekilde kendi web sitesinde sergiliyor. Kendi açıklamasına göre bu üniversitedeyken başlattığı bir proje.

Bir parça sanat projesi, bir parça aşk işçiliği, bir parça deneyim, bir parça da misyon; hem çukurlarla dolu sokakların berbatlığına dikkat çekmeyi hem de onlara büyüleyici bir güzellik katmayı başarmış. Bu minyatür bahçeler, insanların yüzünde gülümseme yaratırken aynı zamanda onları çukurlar konusunda uyarıyor.

Wheen, fotoğraf ve video ile belgeledikten sonra bitkiler de dahil tüm sahneyi sokaktan kaldırıyor. Çünkü yürüyüş yolu üzerine yerleştirdiği bu bahçelerin ezilerek yok olmasından korkuyor.