Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde eğitim öğretime ara verilmesinin ardından Kavaklık Mahallesi’nde oturan 15 yaşındaki Bayram, 17 yaşındaki Volkan ve 13 yaşındaki Ferat Kanyılmaz, Suriyelilere destek olmak için başlatılan “Kış geldi… Suriye için bir ekmek, bir battaniye” kampanyasına ayakkabı boyacılığından bir günde kazandıkları parayı bağışlayarak katıldılar.

Çarşı merkezinde ayakkabı boyacılığı yapan kardeşler, ellerinde Suriye halkının yaşadığı acıları gösteren resimleri de göstererek, “Lütfen gelin Suriye halkına siz de yardım edin ayakkabı boyalarından alacağımız paraların tamamını Suriye halkına göndereceğiz” dedi.

Kendilerinin karnının tok olduğunu, ısınacak battaniye ve yorganları olduğunu ifade eden Bayram Kanyılmaz, “Arkadaşlarla karar aldık. Boyadığımız ayakkabılarının paralarını Ereğli’de Suriye halkı için açılan kampanyaya bağışlayacağız. Çocukların ve ailelerinin haline çok üzülüyoruz” dedi.

Kanyılmaz ve arkadaşları, boyadıkları ayakkabılardan elde ettikleri 100 lirayı Suriye halkına gönderilmek üzere Ali Molla Camii’nde açılan yardım çadırına giderek teslim etti.

Kaynak: Yeni Şafak