2312_h01GazeteDuvar’da yer alan haber şöyle başlıyor: “Adana’da hastaneye gitmek için bindikleri otobüsten yanlış yerde inerek, otoyola giren liseli gençlerden D.C., tünelin duvarlarına kız arkadaşının adını yazdı. Yazıyı görenler ihbar edince polis otoyolu kapattı.”

Şaka mı? Değil.

Adana’nın Merkez Yüreğir ilçesindeki Evliya Çelebi Anadolu Turizm ve Otelcilik Meslek Lises öğrencileri D.C., İ.Ç. ve K. Y., bindikleri belediye otobüsünden yanlı= durakta inince başlıyor bu trajikomik hikaye. Ulaşacakları yere, yürüyerek kestirmeden gitmek için Tarsus-Adana-Gaziantep Otoyolu’na (TAG) giriyor gençler. Fehmi Özal Türkay Tüneli’nden geçerken D.C., tünelin duvarına kalp işareti yapıp, kendisiyle kız ardaşının adını yazıyor. Tünel içerisindeki gençlerin duvara yazı yazdığını gören “bağzı” sürücüler, 155’i arayarak ihbarda bulununca harekete geçen polis ekipleri, otoyolun her iki şeridini ve tünelin girişlerini kapatıyor. Tünel boyunca duvarları kontrol eden polisler, yazıları incelerken, tünel çıkışında bekleyen ekipler de sevdiği kızın adını duvara yazan D.C. ile iki arkadaşını buluyor.

GazeteDuvar haberine göre genç fail D.C., “Hastaneye gidiyorduk, otobüsten yanlış yerde indik. Otoyolda yürürken de sevdiğim kızın adını yazdım” diye suçunu itiraf ettikten sonra ekliyor: “Yanlış bir şey yaptığımı sanmıyorum, yine olsa yine yazarım.”

Sonuç mu?

Yazıların fotoğrafını çeken polisler, otoyol güvenliğini tehlikeye düşüren üç genci, ekip aracına bindirerek işlem yapmak üzere karakola götürdü.

Hepsi bir yana, bizim aklımızda D.C.’nin yanıtı kaldı: “Yine olsa yine yazarım.”

Kaynak: GazeteDuvar